امام جمعه میبد با بیان اینکه رفع مشکلات استان یزد متناسب با نخبه‌پروری نیست، بر جذب هرچه بهتر نخبگان در دانش و فنون مختلف تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار رئیس و اساتید دانشگاه میبد، بر نگاه راهبردی و تدوین برنامه های میان مدت و بلندمدت در پیشبرد امور در این دانشگاه تاکید کرد و اظهار داشت: دانشگاه باید کارآفرین و مهارت افزا باشد؛ در حالی که مراکز دانشگاهی در این زمینه کابردی و عملیاتی نیست.

اعرافی با بیان اینکه هیچ دانشجویی نباید بدون مهارت از دانشگاه‌ها خارج شود، تصریح کرد: مدیران دانشگاه‌ها باید نظام جامع آموزش‌های مهارتی و هدفمند را در دانشگاه‌ها پایه‌ریزی کنند.

امام جمعه میبد در ادامه تامین زیرساخت های مسائل فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و تربیتی را لازمه مراکز علمی اسلامی و سالم دانست و افزود: خروجی دانشگاه باید انسان‌های با فضیلت و نخبه باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه باید برای تربیت دانشجوی تراز در دانشگاه‌ها، شاخص تعریف شود افزود: افرادی که دارای شاخص های علمی، اخلاقی، اجتماعی و اسلامی داشته باشند می‌تواند گره‌گشای مسائل و مشکلات جامعه در آینده باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین بر هدایت تحقیقات و پایان‌نامه‌های دانشجویان به سمت باز کردن گره‌های اجتماعی تاکید کرد.

امام جمعه میبد در پایان تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید علم محور باشند و دانشگاه میبد که بعنوان یکی از دانشگاه‌های دولتی و مهم این شهرستان محسوب می‌شود، باید به سمت فناوری‌های نوین، هوش مصنوعی که آینده بشر در دانش و فناوری‌های نوین و نرم افزارهاست، حرکت کند تا بتواند بعنوان یک دانشگاه برتر در همه ابعاد بین‌المللی باشد.

گفتنی است در حال حاضر یک‌هزار و ۹۰۰ دانشجو در دانشگاه میبد مشغول تحصیل هستند که هر سال به طور میانگین ۶۰۰ نفر به این تعداد افزوده می‌شود.