بازرس کل استان یزد گفت: در سال 96 نسبت به سال 95 در حوزه اعلام شکایات و ارائه گزارش مردمی 15 تا 20 درصد رشد داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری نارین، حجت‌الاسلام اکبر طالبی با بیان اینکه باید تخلفات اداری را تا حد امکان به حداقل برسانیم؛ تصریح کرد: در این زمینه باید به فکر پیشگیری از فساد و جرم باشیم؛ چراکه پیشگیری هزینه‌ای به‌مراتب کمتر نسبت به هزینه‌های ناشی از تخلف دارد.

وی با اشاره به به بررسی ۸۰ پرونده در سال گذشته افزود: در سال گذشته ۲۵ پرونده برنامه‌ای و ۵۵ مورد پرونده موردی داشتیم که موردبررسی قرارگرفته است. ۳۲۸ مورد گزارش پیشنهادی خود را به دستگاه‌های مختلف مورد بازرسی ارسال کردیم که در جریان این گزارش‌ها ۱۵۰ نفر به واحد تخلفات معرفی شدند که نسبت به سال ۹۵، افزایش ۲۰ نفری داشته است.

بازرس کل استان یزد با بیان اینکه دستگاه‌هایی که دارای اختیارات و ارباب‌رجوع بیشتری هستند بیشتر در معرض تخلفات قرار دارند، اظهار داشت: سال گذشته ۵۵ نفر به دادسرا معرفی شدند که نسبت به سال ۹۵ که ۱۷ نفر بوده است، افزایش قابل‌ توجهی داشته است.

حجت الاسلام طالبی با اذعان به افزایش ۲۰ درصدی شکایات مردمی به سازمان بازرسی یزد، گفت: در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ در حوزه اعلام شکایات و ارائه گزارش مردمی ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد داشتیم که امیدواریم اعتمادسازی عمومی نسبت به سازمان بازرسی روند رو به رشد خودش را ادامه دهد. همچنین در سال گذشته ۴۴۵ مورد معامله دولتی را مورد نظارت قرار دادیم که از این تعداد ۱۳۵ مورد تذکر کتبی و شفاهی دریافت کرده و در مجموع ۵۲ میلیارد ریال لغو یا تجدید معامله صورت گرفته است.

وی در ادامه تصریح داشت: مردم مطمئن باشند که هر گزارش و اطلاعاتی که به ما می‌دهند حتماً مورد بازرسی و نظارت قرار می‌گیرد؛ اما به‌واسطه کمبود نیروی انسانی دانه‌درشت‌ها را در اولویت قراردادیم و به موارد کوچک‌تر نیز در ادامه کار رسیدگی خواهد شد.

حجت الاسلام طالبی در پایان با اشاره به اینکه بین احساس تخلف و جرم در جامعه با بروز آن در جامعه تفاوت قابل‌توجهی وجود دارد، خاطرنشان ساخت: دشمنان این نظام و انقلاب با تبلیغات سوء و گسترده خود و با دامن زدن به احساس جرم و تخلف در جامعه قصد نا امید کردن مردم را داشته و این در حالی است که شرایط این‌گونه نیست.

  • منبع خبر : میبدخبر