فرماندار میبد با اعلام خبر تهيه و تدوين سند توسعه گیاهان دارویی و کم آبخواه در اين شهرستان، توسعه كشت گیاهان دارویی و كم‌آبخواه را از سياست‌هاي مهم کشاورزی ميبد ذكر كرد.

به گزارش پایگاه خبری نارین،  حسین فلاح در جلسه کارگروه گیاهان دارویی شهرستان میبد، یکی از اولویت‌های کشاورزی شهرستان میبد را ترویج و توسعه گیاهان دارویی و کم آبخواه ذکر و بیان کرد: با توجه به کمبود آب در شهرستان بهترین راهکار برای بخش کشاورزی کاشت گیاهان دارویی است که در این باره نیز تا‌کنون بیش از پنج هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت زعفران، به لیمو و گل محمدی قرار گرفته است.

وی با بیان این که مطالعات و تحقیقات روی چهار گیاه با سازگاری محیطی در شهرستان میبد انجام گرفته است، گفت: توسعه و ترویج کشت این گیاهان را باید از میان خانواده‌ها و در آموزش و پرورش آغاز کرد و به دنبال آن در روستاها آن را بسط و توسعه داد.

فرماندار میبد با بیان ویژگی‌های گیاهان دارویی از لحاظ اقتصادی، افزود: با همکاری جهادکشاورزی اگر بتوان برای متقاضیان و بهره‌برداران تسهیلات حمایتی را فراهم کرد، به اهداف این طرح نزدیک‌تر خواهیم شد.

وی همکاری کشاورزان در این طرح را لازم و ضروری خواند و بیان کرد: هر کشاورز باید حداقل یک‌هزار متر از اراضی خود را به کاشت گیاهان کم آبخواه و دارویی اختصاص دهد.

فرماندار میبد با اشاره به ایجاد کلکسیون گیاهان دارویی در میبد، گفت: با ایجاد این کلکسیون امیدواریم بتوانیم روند مطلوب‌تر و بهتری را در توسعه این نوع کشت‌های کم‌ابخواه در شهرستان شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: تدوین سند توسعه گیاهان دارویی در قالب تقوافق‌نامه‌ای از سوی وزارت جهاد کشاورزی با نگاهی تحقیقاتی، تولیدی، اشتغالزایی و آموزشی به دانشگاه میبد سپرده شده است.

  • منبع خبر : ایسنا