امام جمعه‌موقت میبد گفت: فرماندهی کارزار اقتصادی کشور باید در دست مدیران جهادی و خودباور با روحیه انقلابی باشد، لذا باید تیم اقتصادی دولت از افراد عالم، شجاع و انقلابی تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی در خطبه‌های نماز جمعه میبد ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: تنها راه سعادت انسان در دنیا و آخرت رعایت تقوی و پایبندی به دستورات شرع مقدس و رعایت حلال و حرام است.

وی در ادامه با اشاره به ایام میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع)، دهه کرامت را گرامی داشت و ضمن تبریک این موالید خجسته به نمازگزاران خاطرنشان کرد: باید وجود نورانی حضرت امام هشتم و خواهر گرامی ایشان در کشور ایران قدر دانست چراکه چهار امام معصوم زیارت آن بانوی بزرگ را توصیه کرده‌اند.

خطیب جمعه میبد، سپس با اشاره به مسایل اخیر کشور و موضوعات اقتصادی گفت: همه مردم و مسوولان باید باور کنند که در جنگ تمام عیار اقتصادی برای به زانو درآوردن ایران‌اسلامی قرار داریم. دشمنان همه‌ی راه‌ها را برای شکست این نظام به کار بسته‌اند و امروز با جنگ اقتصادی تمام عیار وارد عرصه شده اند.

حسنی تصریح کرد: اگر دولتمردان بنای گذر از این مساله را دارند، باید در این جنگ تمام عیار اقتصادی نقشه راه اقتصادی با ثبات برای مردم و فعالان اقتصادی ترسیم کنند.

وی با اشاره به این مطلب که فرماندهی این کارزار باید در دست مدیران جهادی و خودباور با روحیه انقلابی باشد، تأکید کرد: باید تیم اقتصادی دولت از افراد عالم، شجاع و انقلابی تشکیل شود.

حسنی افزود: مسوولان کشوری در هر رده‌ای هستند باید نسبت به مشکلات مردم گوش شنوا داشته باشند و حرف آنها را مستقیم بشنوند و برای حل مشکلات آنها، شخصاً اقدام کنند.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به اینکه دولت باید تلاش و کار مضاعفی از خود نشان دهد، بیان داشت: دشمن می‌خواهد با هجمه‌ی روانی وضعیت کشور را بحرانی جلوه دهد و تشنج ایجاد کند؛ لذا دولتمردان باید برای خنثی کردن نقشه‌های دشمن شب و روز نشناسند و مدام تلاش کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید برای پیروزی در این جنگ اقتصادی شفاف‌سازی داشته باشیم. اما الان وقت شعار نیست. قوای مختلف باید بیایند به مردم گزارش بدهند که با چند مفسد اقتصادی برخورد شده است. الان وقت گزارش است.

خطیب جمعه میبد تأکید کرد: قوه قضاییه باید با کسانی که در بازار اخلال می‌کنند و نظم اقتصادی را به هم می‌ریزند و احتکار می‌کنند، با قاطعیت هرچه تمام‌تر برخورد کند.

وی افزود: هر کس در هر مقام و موقعیتی خواسته باشد برای مسایل شخصی و حزبی سوءاستفاده کند، خاین به انقلاب و خون شهداست.

حسنی در پایان اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله با تحرک بیشتر دولت و قاطعیت قوه قضاییه از این مرحله عبور خواهیم‌ کرد. اما باید مواظب باشیم دشمن از تجمعات قانونی سوءاستفاده می‌کند. لذا اصناف و اقشار مردم با هوشیاری خود همه توطئه‌ها را خنثی کنند.