مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه خود با رای به اصلاح قانون انتخابات شوراها، مصوبه‌ای که عضویت اقلیت‌های مذهبی در شورای شهر را تایید می‌کند زمینه بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد را فراهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، بر اساس آنچه در برخی رسانه‌ها منتشر شده، مجمع در نشست امروز خود با مصوبه‌ای زمینه حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر و روستا را فراهم کرده است.

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در خصوص آخرین وضعیت سپنتا نیکنام، نماینده منتخب اقلیت زرتشتی شورای شهر یزد به ایلنا گفته است مشکل سپنتا نیکنام حل شد و با تصویب قانون مربوط به حضور اقلیت های دینی و مذهبی در شوراهای شهر و روستا در مجمع تشخیص مصلحت نظام، وی به شورای شهر یزد باز می گردد.

غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با مهر، از بازگشت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد، به این شورا خبر داد.

وی در همین باره اظهار داشت: قانون سال ۱۳۷۵ برای شوراها تصویب شده بود، این قانون تبصره‌ای داشت که حکایت می‌کرد اقلیت ها باید به آئین خود پایبندی و التزام عملی داشته باشند؛ شورای نگهبان به این تبصره ایراد گرفته بود. مجمع امروز در جلسه خود به این ایراد رای نداد.

به گزارش نارین، عضویت سپنتا نیکنام عضو پیشین شورای شهر یزد در این شورا پس از پیروزی در انتخابات سال ۹۶ بواسطه شکایت یکی از نامزدهای انتخاباتی و بر اساس حکم دیوان عدالت اداری به حالت تعلیق درآمده بود.