معاون فرماندار ميبد از برگزاري جشن ملي زيلو در این شهرستان به عنوان مهد زیلوي کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا ابوالحسنی در جمع مسئولین شهرستان با بیان این که میبد مهد زیلوی کشور است، گفت: این هنرصنعت باارزش، ریشه در آب و خاک این دیار دارد که گذشتگان و اجدادمان از سالیان دور تا به امروز آن را نگه داشته و سینه به سینه آن را به ما منتقل کرده‌اند .

وی احیای این سنت و نگه داشتن آن را لازم و ضروری دانست و افزود: با انجام و پیگیری‌های فرماندار و مسئولان شهرستان امروزه اهمیت صنایع دستی و احیای زیلو بیش از بیش به چشم می‌آید ولی اهتمام ویژه به این صنعت که به عنوان یک صنعت پاک محسوب می‌شود، ارزش آن را بالاتر نگه می‌دارد .

ابوالحسنی با اشاره به برگزاری جشن ملی زیلو در میبد، بیان کرد: به زودی جشن ملی زیلو در میبد برگزار می‌شود و تلاش برای ثبت جهانی این هنر‌صنعت نیز در اولویت شهرستان میبد است.

وی همچنین از طراحی و ساخت یک میدان در محدوده گردشگری این شهر کهن و تاریخی با عنوان زیلو نیز خبر داد و گفت: باید با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های به عمل آمده این کار صورت بگیرد .

معاون سیاسی امنیتی فرماندار میبد طراحی و نصب المان‌های زیلو در هر نقطه از شهر را برای ثبت ملی این هنر ضروری دانست و افزود: المان‌های طراحی شده در این رابطه باید با جذابیت و زیبایی خاصی ساخته و نصب شود.

ابوالحسنی در پایان نیز خواستار کمک و همکاری مسئولین ادارات در برپایی جشن ملی زیلو و طراحی المان‌های آن هنرصنعت شد.