مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: 15 نفر از آزادگان یزدی در دوران اسارات بر اثر شدت جراحات و بر اثر شکنجه در زندان‌های رژیم بعثی به شهادت رسیدند که پیکر تعدادی از آنها به میهن بازنگشته است.

به گزارش پایگاه خبری نارین، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد به همین مناسبت در مصاحبه با خبرنگار یزدآوا، در خصوص تعداد آزادگان استان یزد گفت: استان یزد دارای ۷۵۴ آزاده هست که حتی برخی تا ۱۰ سال در زندان‌های رژیم بعث عراق و زیر شکنجه‌های آنها به سر برده‌اند.

احمد ابراهیمی افزود: ۱۵ نفر از این آزادگان در دوران اسارات بر اثر شدت جراحات و بر اثر شکنجه در زندان‌های رژیم بعث به شهادت رسیدند که پیکر تعدادی از آنها به میهن بازنگشته است.

وی ادامه داد: ۹ نفر از آزادگان یزدی نیز بر اثر شدت جراحت و شکنجه دوران اسارت پس از بازگشت به میهن به شهادت رسیدند و تاکنون ۷۰ نفر از مجموع آزادگان یزدی نیز فوت شده‌اند.

ابراهیمی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با اقشار مختلف مردم عنوان کرد: در این دیدار به مناسبت ایام سالگرد بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ۳۰۰ نفر از آزادگان یزدی حضور داشتند و از نزدیک شنونده بیانات ایشان بودند.