معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: کمیته امداد استان یزد 132 پایگاه ثابت و سیار برای دریافت نذورات و قربانی نیکوکاران در روز عید سعید قربان در کشتارگاه‌های رسمی ذبح دام، دفاتر و پایگاه‌های کمیته امداد در سطح شهر، مراکز نیکوکاری، و مساجد فعال در نظر گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری نارین، غلامرضا مشعل‌چی بابیان اینکه عید قربان نماد عبودیت و بندگی خدا و قربانی کردن نمادی از قطع دل‌بستگی و وابستگی‌ها و جلوه‌ای از ایثار مال و جان درراه محبوب واقعی و رضای خداوند متعال است، گفت: آنچه که از قربانی کردن و رسیدن به مقام قرب الهی به‌وسیله ذبح گوسفند، لحاظ شده است قطع علقه های روحی و مالی است که باعث تقوای قلب و طهارت نفس می‌شود.

وی با اعلام آمادگی این نهاد برای دریافت نذورات مردمی در روز عید سعید قربان و توزیع در بین نیازمندان و مددجویان تحت حمایت افزود کمیته امداد استان یزد ۱۳۲ پایگاه ثابت و سیار برای دریافت نذورات و قربانی نیکوکاران در روز عید سعید قربان در کشتارگاه‌های رسمی ذبح دام، دفاتر و پایگاه‌های کمیته امداد در سطح شهر، مراکز نیکوکاری، و مساجد فعال در نظر گرفته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: نیکوکاران یزدی می‌توانند برای اهداء نذورات نقدی در روز عید قربان و مشارکت در این سنت حسنه از طریق سامانه نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷۷ و همچنین شماره‌گیری کد دستوری#۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه اقدام کنند.

وی افزود: پایگاه‌های مراکز نیکوکاری شهرستان‌ها در سطح محله‌ها و مساجد اصلی دایر است و نذورات قربانی مردم محله با اجرای طرح (خانه به خانه) و با کمک معتمدان و نیروهای افتخاری جمع‌آوری و بین نیازمندان محله توزیع می‌شود.

مشعل‌چی بیان کرد: بنا بر توصیه‌های انجام‌شده برای رعایت مسائل بهداشتی از توزیع گوشت گرم ذبح‌شده درهمان روز خودداری و گوشت‌های اهدایی به مدت ۲۴ ساعت در یخچال یا سردخانه نگهداری و سپس در بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی بابیان اینکه ۲۳ هزار مددجوی معیشت بگیر تحت حمایت و ۲۴۲ خانوار مبتلابه سوءتغذیه در اولویت دریافت نذورات قرار دارند، یادآور شد: ارزش نذورات، قربانی و عقیقه اهدایی مردم نیکوکار استان یزد به کمیته امداد در سال گذشته ۶۱۸ میلیون تومان بود که در بین نیازمندان توزیع شد.