امام جمعه میبد گفت: از اصحاب رسانه تقاضا داریم در عمق ادارات ورود کنند و اگر کار مهمی صورت گرفته بازتاب داده شود و اگر کوتاهی بوده نقد شود.

به گزارش خبرنگار نارین، آیت‌الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه ۲۵ مرداد در دیدار با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان میبد، ضمن تبریک هفته خبرنگار، فعالیت در حوزه رسانه‌ را ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: باید جریان درست اطلاعات با حفظ ضوابط و آداب آن که هم نقد می‌کند و‌ هم با آگاهی‌بخشی جامعه را ارتقا می‌دهد را مهم برشمرد و این یک جریان مبارک است.

وی ضمن توصیه بر حفظ جایگاه و شخصیت اشخاص و مسئولین افزود: البته این امر یک ضرورت است ولی اولین چیز مهم آن است که بپذیریم کار رسانه ذی‌قیمت و ارزشمند و به صلاح جامعه است.

امام جمعه میبد در ادامه با تاکید بر حمایت مسئولین از خبرنگاران بیان داشت: رسانه‌های میبد نیز باید با رعایت اخلاق اسلامی و رسانه‌ای برای پیشبرد اهداف متعالی جامعه تلاش کنند که البته غالبا هم همین طور است.

وی همچنین با اشاره به بالا بردن تخصص و آموزش در مجموعه رسانه‌ای شهرستان گفت: انتظار می‌رود کارگاه‌هایی برای ارتقای خبرنگاری در میبد برگزار شود و نسل جوان نیز برای آینده این حوزه آموزش و آمادگی لازم را کسب کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: از اصحاب رسانه تقاضا داریم در عمق ادارات ورود کنند و اگر کار مهمی صورت گرفته بازتاب داده شود و اگر کوتاهی بوده نقد شود و هر مسئولی ملزم به پاسخ‌گویی درست به رسانه‌ها باشد.

وی بیان داشت: توجه به مسائل صنفی خبرنگاران مهم است و باید خود اصحاب رسانه با راه اندازی هیئت صنفی و یک تشکیلات در جهت رفع مشکلات صنفی اقدام کنند.

اعرافی با اشاره به بروز آسیب‌های اجتماعی گفت: رسانه‌های شهرستان میبد باید در حوزه آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند، همچنین باید اولویت‌های شهرستان از طریق مسئولین به خبرنگاران امام جمعه میبد گفت: از اصحاب رسانه تقاضا داریم در عمق ادارات ورود کنند و اگر کار مهمی صورت گرفته بازتاب داده شود و اگر کوتاهی بوده نقد شود.شود تا گفتمان‌سازی و تلاش برای تحقق آنها صورت گیرد.

امام جمعه میبد با اشاره به فرارسیدن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران، توجه ویژه رسانه‌ها به این موضوع مهم را خواستار شد و اظهار داشت: از دیگر مسایل مهم برای ما پرداختن مسائل روز جامعه و پیشرفت کشور پس از انقلاب است. دشمن آمده است تا هر طور شده با ناامید کردن مردم، نابودی ما را رقم بزند ولذا باید با همه توان در این زمینه تلاش و مقاومت کرد.

وی با تأکید بر این مطلب که باید از سیاه‌نمایی و یا سفیدنمایی صرف در رابطه با انقلاب اسلامی پرهیز کرد، گفت: بنده درخواست می‌کنم در آستانه ورود انقلاب به ۴۰ سالگی، دست‌آوردهای پس از انقلاب خصوصا پیشرفت‌هایی که در شهرستان میبد حاصل شده برای مردم تبیین شود.

گفتنی است در پایان این مراسم که با حضور محمود زمانی‌قمی استاندار یزد، کمال دهقانی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و حسین فلاح فرماندار میبد در بیت آیت‌الله اعرافی برگزار شد، از خبرنگاران شهرستان تجلیل به عمل آمد.