آیت‌الله اعرافی گفت: عدالت اقتضا می‌کند شهرستان میبد به تنهایی یک نماینده داشته باشد.

به گزارش خبرنگار نارین، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه میبد گریزی هم به وضعیت حوزه‌های انتخاباتی استان زد و گفت: منطق شهرستان میبد در زمینه حوزه انتخاباتی پسندیده است و آن این است که برای تامین عدالت در حوزه‌های انتخاباتی در مرحله اول افزایش ۲ نماینده ضروری است.

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه نباید شهرهای با فاصله جمعیت را به یک شهر بزرگ اضافه کنند، تصریح کرد: در استان دو شهر میبد و اردکان با حدود یکصد هزار نفر جمعیت هستند و شهرهای دیگر با همه بزرگی و عظمتی که دارند جمعیت های کمتری دارند. ترکیب یک شهر با جمعیت کمتر با شهری که جمعیت بالاتری دارد، بی‌عدالتی است و شش، هفت شهر استان هستند که الحاق آنها به یک شهر بزرگ موجب تضیع حقشان می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: شرایط میبد شرایطی است با جمعیت بالای یک‌صد هزار نفر، با الحاق ندوشن و تاسیس بخش‌ها که کار مهمی بود و این توسعه جغرافیایی وسیعی و صنعت و میراث فرهنگی و تاریخی و ظرفیت هایی که دارد؛ بدون اینکه تعرضی به جای دیگر داشته باشیم، عدالت اقتضا می‌کند شهرستان میبد به تنهایی یک نماینده داشته باشد.