فرمانده سپاه استان یزد از برگزاری 37 عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس یزد خبر داد و گفت: در مجموع بیش از 2300 برنامه در حوزه‌های مختلف این 37 عنوان در طول هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نارین، سردار فتح‌الله جمیری پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن ایام هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در این ایام جنگی بر ملت ایران تحمیل شد که هشت سال به طول انجامید و اصلی‌ترین هدفی که در این جنگ توسط شرق و غرب دیده شده بود متوقف کردن انقلاب اسلامی ایران بود.

وی با اشاره به اینکه غرب و شرق به خوبی می‌دانستند که انقلاب اسلامی ایران ریشه‌های رژیم صهیونیستی را می‌لرزاند و شعار نه شرقی و نه غربی به نابودی و تزلزل این دو بلوک می‌انجامد بیان کرد: با توجه به اینکه آنها این موضوع را می‌دانستند وارد جنگ شدند تا به اهداف خودشان در زمینه‌های مختلف برسند و چپاول خود را در خاورمیانه و غرب آسیا ادامه دهند.

فرمانده استان یزد تصریح کرد: خدا را شاکر هستیم که امروز با گذشت چند دهه از دفاع مقدس نگذاشتیم دشمنان به اهداف خودشان برسند و امروز نه تنها رژیم صهیونیستی نتوانست شعارهای از نیل تا فرات خودش را تحقق بخشد بلکه این شعار را کاملا فراموش کرده و امروز برای حفاظت از خود در حال دیوارکشی در اطراف خود هستند.

جمیری خاطرنشان کرد: امروز ملت‌های اسلامی بیدار شده‌اند و با وجودی که هنوز بعضی از حکمای تابع غرب در این کشورها فعالیت دارند ولی ملت آنها بیدار شده‌اند و آمریکا هم در وضعیت بسیار نامناسبی هم قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه هر چه آمریکایی‌ها در این ۴۰ سال ضعیف‌تر شده‌اند انقلاب اسلامی ایران قوی‌تر شده خاطرنشان کرد: امروز هیچ معادله‌ای در دنیا بدون اینکه ایران اسلامی در آن قرار بگیرد حل شدنی نیست و حتما باید ایران را در معادلات لحاظ کنند و نمی‌توانند بدون در نظر گرفتن قدرت ایران اسلامی وارد تحرکی شوند.

فرمانده سپاه استان یزد خاطرنشان کرد: همه این‌ها مرهون دفاع مقدس هستند و امروز به معنای این فرمایش حضرت امام خمینی(ره) که جنگ برای ما یک نعمت است رسیدیم چرا که امروز به دلیل دفاع همه جانبه و ایثاگرانه هشت ساله مردم ایران به اقتدار عظیمی دست پیدا کردیم.

جمیری تصریح کرد: همان طوری که امروز در سوریه و توسط ایثار مدافعان حرم و فرهنگ شهادت، اسلام و شیعه و جایگاه والای حضرت زینب کبری(س) به جهانیان معرفی می‌شود در هشت سال دفاع مقدس هم انقلاب و اسلام ناب محمدی(ص) به جهانیان صادر شد.

وی بر ضرورت معرفی روحیه ایثار و شهادت به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: بخش اعظم و اصلی این روحیه ایثار و شهادت وظیفه رسانه‌ها است چرا که امروز هیچ عرصه‌ای به اندازه رسانه‌ها در جهان تاثیرگذاری ندارند و امروز مردم در سرتاسر جهان به بحث رسانه توجه ویژه‌ای دارند.

فرمانده سپاه استان یزد ادامه داد: با توجه به برگزاری برنامه‌های متعدد مرتبط با این موضوع در هفته دفاع مقدس، وظیفه رسانه‌ها هم به مانند دیگر عرصه‌های جامعه برای معرفی و انتقال این فرهنگ به عموم مردم جامعه حساس‌تر می‌شود.

جمیری از برگزاری ۳۷ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس یزد خبر داد و گفت: در مجموع بیش از ۲۳۰۰ برنامه در حوزه‌های مختلف این ۳۷ عنوان در طول هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی بر تاکید سپاه بر محرومیت‌زدایی از جامعه تاکید کرد و افزود: این موضوع به گونه‌ای در اولویت‌های سپاه قرار گرفته که امسال بحث رزمایش‌های انجام شده هم با رویکرد اصلی و مردم محور رفع محرومیت از جامعه برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه استان یزد کمک به اقتصاد مقاومتی را یکی دیگر از رویکردهای سپاه استان دانست و تصریح کرد: در این راستا هم سپاه تمام تلاش خود را به‌کار بسته و با تمام توان در راستای کمک به پیشرفت کشور قدم بر می‌دارد.

جمیری با اشاره به اینکه امروز درخواست‌های بسیاری از سوی جوانان ایران برای حضور در سوریه و دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) انجام می‌شود گفت: امروز قطعا با توجه به وجود این روحیه اگر خدای ناکرده تعرضی به جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد بیش از دوران دفاع مقدس حاضر حضور داوطلبانه جوانان برای دفاع از این خاک و انقلاب هستیم و روحیه ایثار و جهاد در بیان مردم وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در بین برخی از مسئولان این روحیه وجود ندارد خاطرنشان کرد: امروز مردم به ویژه در حوزه‌های بسیج و در قالب اردوها و فعالیت‌های جهادی به صورت کامل و قاطع نشان داده‌اند که شعار ما توانسته‌ایم عملی است و فعالیت‌های زودبازده و موثری را نشان داده‌اند و مسئولان باید از این چنین فعالیت‌هایی الگوگیری کنند.