بانوی مددجوی یزدی موفق شد در مدت یک سال و نیم با علاقه، انس و درکی که از هم‌نشینی با قرآن داشت به حفظ کل قرآن کریم نائل شود.

به گزارش پایگاه خبری نارین، بانوی مددجوی یزدی که ساکن شهرستان بهاباد است گفت: قرآن کریم کوتاه‌ترین راه و آسان‌ترین مسیر برای دستیابی به آرامش است، حفظ قرآن کریم در صورتی که همراه با توجه و فراگیری معانی و ترجمه آیات باشد، جامع‌ترین روش انس با قرآن است.

وی بیان کرد: در سن سه‌سالگی پدر خود را به علت بیماری از دست دادم و مادرم سرپرستی من و دو برادرم را بر عهده گرفت و از طریق قالی‌بافی مایحتاج زندگی را فراهم می‌کرد، مشکلات اقتصادی خانواده باعث شد تحت حمایت کمیته امداد قرار بگیریم.

فاطمه افزود: دوران کودکی و نوجوانی گذشت و پس از ازدواج تحملی که از سوی نزدیکان انجام شد در دوران عقدی به علت عدم تفاهم و مشکلات خانوادگی طلاق گرفتم و با توجه به نداشتن پشتوانه مالی برای امرار معاش و ادامه تحصیل در حوزه علمیه از حمایت‌های کمیته امداد بهره‌مند شدم.

وی ادامه داد: پس از تجربه تلخ طلاق در بدو زندگی از نظر روحی دچار آسیب جدی شدم و مشکلات بسیاری برای خانواده پیش آمد ولی با مراجعه به کمیته امداد با کمک مددکاران و مشاوران این نهاد و دریافت راهنمایی‌های لازم توانستم مسیر زندگی خود را تغییر دهم و انس با قرآن و تلاش در فراگیری علوم دینی و قرانی را سرلوحه کار قرار دهم.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون در مؤسسات قرآنی سطح شهر مشغول تدریس علوم قرآنی است و در کنار آن برای ارتقای سطح علمی خود تلاش می‌کند، گفت: باانگیزه و تلاشی که داشتم مدارک تحصیلات حوزوی را کسب کردم و در زمینه علوم قرآنی به مرحله استادی رسیدم و موفق شدم در مدت یک سال و نیم حافظ کل قرآن کریم شوم.

این نخبه قرآنی افزود: ایجاد این انس و ارتباط همراه با علاقه و عشق به قرآن باعث می‌شود تا کمال هم‌نشین در طرف مقابل تأثیر گذاشته و به تدریج خصوصیت پسندیده‌ای در حافظ قرآن پدید آید.