فرمانده انتظامی میبد از کاهش ۵۳ درصدی سرقت تا نیمه اول سال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار نارین، سرهنگ سیدمحمدطاهر موسوی ظهر امروز طی سخنرانی در جمع نمازگزاران جمعه میبد با اشاره تشریح برخی آمار عملکرد نیروی انتظامی طی یکسال گذشته در شهرستان میبد، اظهار داشت: پلیس با انجام وظایف ذاتی خود در خدمات رسانی به مردم اقدامات موثری را به انجام رسانده است و در حوزه‌های مختلف توانسته است موفق عمل نماید.

وی به کاهش ۵۳ درصدی میزان سرقت در پایان شش ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل اشاره کرد و گفت: در این مدت تعداد ۲۷۶ سارق دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شده‌اند.

فرمانده انتظامی میبد همچنین به روند دستگیری باند سارقین داخل خودرو در این شهرستان پرداخت و خاطرنشان کرد: این سارقین پس از دستگیری به ۳۰ فقره سرقت در شهرهای میبد و اردکان اعتراف کردند.

موسوی در ادامه از دستگیری اعضای باند سارقین طلا و لوازم قیمتی افراد کهنسال در میبد خبر داد و گفت: این افراد غیربومی بوده‌اند به صورت عبوری در شهرستان اقدام به سرقت می‌کردند.

رییس پلیس میبد دستگیری باند سارقین احشام را از دیگری مواردی برشمرد که با تلاش مأموران انتظامی صورت گرفته و پرونده آن در محاکم قضایی در حال رسیدگی است.

وی همچنین گفت: با تلاش پلیس میبد ۶۲ نفر جاعل در رابطه با مسائل اقتصادی دستگیر شده‌اند و ۳۱۲ پرونده برای باندهای کلاه‌برداری در این شهرستان تشکیل شده است.

این مسئول با اشاره به کاهش آمار جرایم خشن در شهرستان میبد به برخورد پلیس با سوداگران مرگ پرداخت و اظهار داشت: مأموران پلیس مواد مخدر شهرستان طی این مدت موفق به کشف ۱۳۵ کیلو انواع مواد مخدر و دستگیری ۱۳۳ نفر فروشنده مواد مخدر در جاده‌ها و محلات درون شهری میبد شده‌اند.

فرمانده انتظامی میبد در ادامه بیان داشت: پلیس شهرستان طی مدت اعلام شده در حوزه قاچاق کالا حدود دو میلیارد ۳۲۴ میلیون تومان کالای قاچاق کشف و ضبط کرده است.

وی با اشاره به این که طی این مدت تعداد ۵۷۵۵ مورد با ۱۱۰ تماس گرفته شده، اظهار کرد: ۶۵ درصد پرونده‌های تشکیل شده در نیروی انتظامی به همت مأموران به ویژه معاونت اجتماعی شهرستان منجر به سازش شده است.

موسوی در رابطه با وضعیت تصادفات و عملکرد پلیس راهور شهرستان میبد بیان داشت: بیشترین حوادث رانندگی در شهرستان میبد مربوط به عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبین موتورسیکلت می‌باشد که این مسأله مشکل‌افرین شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان میبد با بیان این که در تصادفات جرحی کاهش ۲۴درصدی داشتیم اظهار داشت: بنابر آمار طی این مدت در شهرستان میبد ۲۱۷ مورد تصادف جرحی داشتیم که این موضوع نیز نگران کننده است.

وی همچنین اظهار داشت سال گذشته ۱۲ مورد تصادف منجر به فوت داشتیم که امسال به ۷ مورد رسیده است.

رییس پلیس میبد همچنین گفت: تا پایان شهریور امسال ۲۳۰۷  دستگاه موتورسیکلت متخلف توقیف شده و تعداد ۴۳۶ خودروی متخلف نیز روانه پارکینگ شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان میبد با بیان اینکه نظارت بر اصناف نیز توسط پلیس انجام می‌شود، گفت: تا پایان شهریور ۱۳۹۷ با ۲۶۴ صنف متخلف برخورد و منجر به پلمپ شده است.

وی افزود: پلیس راهور دستور دارد راکبین قانون‌مند را تشویق کند و با متخلفان برخورد نماید.

موسوی با توجه به صنعتی بودن شهرستان میبد از مردم خواست از بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز خودداری کنند، زیرا این اقدام جرم است و پلیس در این زمینه برخورد می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان در پایان به نقش مردم در همراهی و کمک به پلیس نیز اشاره کرد و افزود: مردم می توانند در بحث اقدامات پیشگیرانه به کمک پلیس بیایند.