معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گفت: بیش از ۳۷ هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند که ۹ درصد آن‌ها کودک یک تا ۹ سال هستند.

به گزارش پایگاه خبری نارین، محمدحسین جمال‌پور بابیان اینکه از چهار هزار و ۱۴۴ کودک یک تا ۹ سال تحت حمایت، تعداد ۵۳۰ کودک ساکن مناطق محروم هستند، گفت: بیش از ۳۷ هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند که ۹ درصد آن‌ها کودک یک تا ۹ سال هستند.

وی بابیان اینکه یک‌هزار و ۴۶۶ کودک کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه از برنامه حمایتی این نهاد استفاده می‌کنند، افزود: سوءتغذیه تنها به کمبود مواد غذایی یا کم خوری محدود نمی‌شود بلکه شامل رژیم‌های نامناسب غذایی نیز می‌شود و اگر به‌موقع با آن مقابله نشود آثار غیرقابل جبرانی دارد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گفت: سرانه پرداختی به کودکان کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه ماهیانه ۹۲ هزار تومان و سرانه پرداختی به مادران شیرده و باردار تحت حمایت که تعداد آنان ۲۸ نفر است ماهیانه صد هزار تومان است.

وی بیان کرد: ۲۵۰ کودک کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه که از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند در مناطق محروم ساکن هستند.

جمال‌پور گفت: طی نیمه نخست امسال ۹۴۰ میلیون تومان برای کمک به رفع سوءتغذیه کودکان کمتر از پنج سال و حدود ۱۷ میلیون تومان برای کمک به تغذیه مادران شیرده و باردار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد هزینه شد.

وی افزود: تمامی نیکوکاران می‌توانند با شرکت در طرح “هم‌سفره” کمیته امداد با مراجعه به سایت hamsofreh.ir و یا از طریق تلفن همراه با واردکردن کد دستوری #۰۳۵*۸۸۷۷*، نرم‌افزارهای کاربردی سنا، بله، سکه، آپ در تلفن همراه و تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷۷ اقدام و در کاهش و رفع سوءتغذیه کودکان کمتر از پنج سال سهیم شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد یادآور شد: سال گذشته یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون تومان برای تغذیه هزار و ۵۵۲ کودک کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه اختصاص یافت.