جمعی از کارگران یکی از کارخانجات کاشی میبد در اعتراض به تعویق حقوق و مزایایشان و تحقق نیافتن وعده‌ها مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش پایگاه خبری نارین، صبح امروز ۱۹ مهرماه جمعی از کارگران یکی از کارخانجات کاشی میبد در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماهه حقوق و مزایای خود در مقابل فرمانداری شهرستان میبد، دست به تجمع اعتراضی زدند.

طبق ادعای کارگران، جدا از افزایش مشکلات این کارخانه به علت ضعف مدیریت داخلی، یک هفته ای نیز می باشد که کارگران به مرخصی اجباری فرستاده شده اند و هنوز از برنامه ریزی این شرکت تولیدی جهت پاسخگویی به مطالبات بر حق آنها خبری نیست.

این کارگران جدا از اعتراض به نبود امنیت شغلی پس از سال ها کار، از نبود اولویت مدیریت اصلی کارخانه جهت تامین معیشت خود نیز شکایت داشتند و اذعان کردند که سرمایه‌گذار و مدیریت شرکت نسبت به راه اندازی کارخانه کاشی در یکی از کشورهای هم مرز شمالی اقدام کرده و اهمیتی به نیروی خود نمی دهند.

طبق اظهارات کارگران معترض، بهانه کمبود مواد اولیه و ناتوانی مدیریت کارخانه در تهیه آن در حالی است که دیگر کارخانه‌های تولیدی کاشی در میبد به فعالیت خود ادامه می دهند و بهانه‌هایی مانند اعتصاب کامیون‌دارها نیز تنها برای چند روز گذشته بوده در حالی که مسائل ایجاد شده، چندین ماه است که آنها را دچار مشکل کرده است.

گفتنی است در شرایط بد اقتصادی جامعه که نتیجه بی تدبیری و ضعف مدیریت دولت در کشور بوده است، افزوده شدن مشکلات عدم پرداخت چند ماهه حقوق و مزایا مشکلات بسیار زیادی را می تواند برای قشر کارگر به وجود آورد و ملزم کردن مدیران کارخانجات جهت تامین معیشت درست و به جای کارگران یکی از وظایف بخش دولتی می باشد.

  • منبع خبر : میبدخبر