مدیرکل حج و زیارت استان یزد با اشاره به اینکه ۱۸ هزار و ۶۰۰ نفر تاکنون از این استان برای پیاده‌روی اربعین نام‌نویسی کردند از صدور ۱۴ هزار و ۶۰۰ ویزا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، اصغر شریفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه آمار ثبت‌نامی مردم یزد برای اربعین تا دیروز ۱۵ هزار نفر بود اظهار داشت: این آمار امروز به بیش از ۱۸ هزار و ۶۰۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیش از سه هزار و ۴۰۰ نفر اقدام به ثبت‌نام کردند خاطرنشان کرد: با توجه به این حجم بالای ثبت‌نام مردم یزد برای حضور در پیاده‌روی اربعین پیش‌بینی می‌شود که امسال مردم یزد نسبت به سال قبل حضور بیشتری در اربعین داشته باشند.

مدیرکل حج و زیارت استان یزد در ارتباط با صدور ویزای زائران اربعین یزد گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۶۰۰ ویزای زائران صادر شده و همچنان میزان صدور ویزا با سرعت در حال انجام است.

شریفی با اشاره به کاهش ۳۵ درصدی هزینه روادید اربعین خاطرنشان کرد: در حال حاضر هزینه اربعین نزدیک به ۲۳۸ هزار تومان است که باید توسط زائران پرداخت شود و بتوانند ویزای خود را دریافت کنند.

وی بر ضرورت ثبت نام تمام زائران در سامانه سماح تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه خدمات در نظر گرفته شده برای ارائه به زائران اربعین بر اساس این سامانه انجام می‌شود لازم است که زائران برای بهره‌مندی از این خدمات در سامانه سماح ثبت نام کنند.