رئیس بهزیستی شهرستان میبد گفت: بی‌توجهی و یا کم‌ توجهی ادارات، نهادها، کارخانه‌ها و شرکت‌ها در به‌ کارگیری آن‌ها مشکلات فراوانی را در جهت اشتغال آنان به وجود آورده است و این مسئله آینده آن‌ها را به خطر انداخته است.

به گزارش خبرنگار نارین، سیدمحسن فلاح ضمن گرامیداشت ۲۳مهرماه روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿد درخصوص وضعیت روشندلان میبدی بیان داشت: ۲۵۰کم‌ بینا و نابینا در شهرستان میبد تحت پوشش بهزیستی هستند و از خدمات توان‌بخشی و حمایتی این سازمان استفاده می‌کنند.

وی افزود: پرداخت کمک هزینه‌های خدمات توانبخشی، توان پزشکی، تحصیلی، پرستاری معلولین نخاعی، ایاب و ذهاب معلولین، ویزیت در منزل و طرح مراقبین از خدمات مستمر بهزیستی در این حوزه می باشد.

فلاح در مورد خدمات توان پزشکی اظهارداشت: در زمینه توان پزشکی خدماتی ازقبیل فیزیوتراپی، کاردرمانی، بینایی‌سنجی، گفتار درمانی، پیگیری امور مربوط به مناسب سازی اماکن عمومی و….  ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یک کتابخانه در کتابخانه مرکزی شهرستان میبد مخصوص نابینایان وجود دارد عنوان کرد: سطح سواد نابینایان در شهرستان میبد نسبتاً خوب است که درحال حاضر نابینایان از مقطع تحصیلی ابتدایی تا دکترا را تحت پوشش ‌داریم که چند نفر از آن‌ها در رشته ترتیل، حفظ و قرائت قرآن کریم نیز حائز رتبه برتر کشوری شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه عمده مسائل و مشکلات معلولین مسئله اشتغال و توانمندسازی و عدم باورکردن معلولین توسط آحاد جامعه است، اظهارداشت: متأسفانه بی‌توجهی و یا کم‌ توجهی ادارات، نهادها، کارخانه‌ها و شرکت‌ها در به‌ کارگیری آن‌ها مشکلات فراوانی را در جهت اشتغال آنان به وجود آورده است و این مسئله آینده آن‌ها را به خطر انداخته است.

رئیس بهزیستی میبد در این باره خاطرنشان کرد: اشتغال و مناسب‌سازی اماکن عمومی مهمترین مشکلات  روشندلان میبدی می‌باشد.

فلاح با بیان اینکه معلولیت محدودیت نیست عنوان کرد: مسئولین این باور را داشته باشند که معلولین از جمله نابینایان نیاز به ترحم ندارند و در امر اشتغال این عزیزان همه مسئولین باید همکاری لازم را داشته باشند.