با مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در رابطه با منع به کارگیری بازنشستگان و ابلاغ این قانون، تمامی مدیران بازنشسته که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند باید ترک پست کنند.

به گزارش خبرنگار نارین، با اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان از سوی مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن دایره بکارگیری بی‌ضابطه بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی محدود شده است و اکثر مدیران بازنشسته در سمت‌های اجرایی کشور که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند باید از مسئولیت کنار گذاشته شوند.

در این میان و طبق نظر صریح وزارت کشور، شهرداران نیز مشمول قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان هستند و باید کرسی مدیریت شهری را به نیروهای جوان‌تر واگذار کنند.

آنچه مایه تعجب و تأسف می‌باشد، این‌که عده‌ای در تلاش برای فرار از قانون و اقناع نمایندگان مجلس جهت بهره‌گیری از منافع حزبی و سیاسی خود هستند و به بهانه این که تغییرات مدیریتی در شهرداری به شهر آسیب و بی‌ثباتی ایجاد می‌کند، سعی در حفظ و بقای افرادی نظیر سید محمدعلی افشانی در سمت شهردار تهران دارند.

از قرار معلوم و بنا بر اظهارات رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران، شب گذشته جلسه ۵۱ نفره نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر در سالن دکتر شیبانی در شورای شهر برگزار شده است و ظاهرا قرار است طرح دو فوریتی برای رفع ابهامات قانون منع به کارگیری بازنشستگان در صحن مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

باید گفت اگر بنا را بر استدلال اعضای شورای شهر تهران و خواست آنها بگذاریم، مدیران مشمول دیگری نیز هستند که چند صباحی است بعنوان شهردار انتخاب شده‌اند و شاید با رفتن آنها این احساس به وجود آید که مدیریت شهری آسیب می‌بیند، اما این موضوع بهانه‌ای برای قانون‌گریزی نیست و چه بسا برای درازمدت نتایج موثر و بهینه‌ای نیز به همراه داشته باشد. لذا انتظار می‌رود مسئولان و اعضای شورای شهر از تقلای بیهوده دست برداشته و با تمکین به قانون، به دنبال مدیرانی جوان و کارآمد در عرصه مدیریت شهری باشند.

گفتنی است پیش از اصلاح این تبصره در مجلس، مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و هم‌ترازان آنها و ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دارندگان اجازات خاصه‌ مقام معظم رهبری از شمول این قانون مستثنی می‌شدند.

محمود اسدزاده‌فیروزآبادی بازنشسته یکی از نهادهای دولتی است که ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۶ با رأی اکثریت اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر میبد به عنوان بیستمین شهردار این شهر انتخاب و پس از مدت کوتاهی رسماً به عنوان شهردار میبد معرفی شد.