رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهاباد گفت‌: ١۶.۵هکتار از اراضی ملی شهرستان بهاباد به همت یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان یزد رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، مهناز ایمانی در ارتباط با رفع تصرف اراضی این شهرستان اظهار داشت‌: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهاباد پس از مطلع شدن از تصرف غیر قانونی این اراضی از سوی متخلفان برای باز‌پس گیری آن وارد عمل شدند.

وی تصریح  کرد‌: منابع طبیعی با هدف تثبیت حاکمیت دولت بر اراضی ملی، با کوچک‌ترین ساخت و ساز در محدوده اراضی ملی به ‌شدت برخورد قانونی می‌کند.

ایمانی همچنین از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه‌های طبیعی، مراتب را به فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی گزارش دهند تا اقدامات لازم در زمینه برخورد با متخلفان صورت پذیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهاباد به افرادی که قصد خرید زمین در اطراف و خارج از محدوده شهر ‌را دارند تاکید کرد که هر فردی قصد خرید زمین در اطراف و خارج از محدوده شهر بهاباد را دارد با مراجعه به بنیاد مسکن و منابع طبیعی، از ملی نبودن اراضی اطمینان حاصل نمایند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، عرصه‌های ملی و طبیعی متعلق به همه مردم و نسل‌های آینده و جزو انفال است بنابراین همه دست اندرکاران نظام و مردم وظیفه دارند برای حفظ منابع ملی تلاش کنند و با پدیده زمین‌خواری و تصرف این منابع برخورد و مقابله کنند.

ایمانی با اشاره به اینکه اراضی رفع تصرف شده در دو نقطه بهاباد انجام شده است افزود‌: صدور حکم  خلع ید از چند مورد دیگر از اراضی شهرستان در دستور کار است که در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود.

  • منبع خبر : تسنیم