معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: حامیان نیکوکار حمایت سه هزار و 788 یتیم و فرزند نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان یزد را در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین بر عهده ‌دارند.

به گزارش پایگاه خبری نارین، غلامرضا مشعل‌چی با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۳۲ مهرورز یزدی از ایتام و فرزندان نیازمند حمایت می‌کنند، گفت: حامیان نیکوکار حمایت سه هزار و ۷۸۸ یتیم و فرزند نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان یزد را در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین بر عهده‌دارند.

وی با بیان اهمیت یتیم‌ نوازی و رسیدگی به امور ایتام افزود: دین مبین اسلام مسئله ایتام را به عنوان یک موضوع اساسی و مهم مطرح کرده و مسلمانان را به رسیدگی همه ‌جانبه به امور ایتام در زمینه‌های مختلف اقتصادی، عاطفی، آموزشی و تربیتی سفارش کرده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد افزود: هم‌اکنون هشت هزار و ۴۰۰ نیکوکار یزدی حمایت هزار و ۴۳۴ یتیم تحت حمایت را در قالب طرح اکرام و شش هزار و ۶۳۲ نیکوکار نیز حمایت دو هزار و ۳۵۴ فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح محسنین عهده‌دار هستند.

وی بابیان اینکه حامیان نیکوکار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان طی شش‌ماهه نخست امسال به ایتام و فرزندان محسنین کمک کرده‌اند، گفت: دو میلیارد و ۶۸۸ میلیون تومان از کمک‌ها به ایتام تحت حمایت و یک میلیارد و ۸۱۲ میلیون تومان به فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمک شد.

مشعل چی بابیان اینکه کمک‌های اهدایی برای رفع نیازهای تحصیلی، معیشتی، مسکن، و درمان ایتام و محسنین هزینه می‌شود، افزود: طرح اکرام ایتام و محسنین ازجمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل۵۰ هزار تومان به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده‌دار شوند.

وی بابیان اینکه ۹۷ درصد از کمک‌های نقدی نیکوکاران یزدی در طرح اکرام و محسنین در سال ۹۶ به صورت الکترونیکی بوده است، گفت: سال گذشته حامیان نیکوکار حدود ۹ میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین کمک کرده‌اند.

مشعل‌چی یادآور شد: بخش نیکوکاری نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه، کد دستوری # ۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه، سامانه نیکوکاری (تلفن رایگان) ۰۹۶۸۸۷۷ ازجمله روش‌های نوین کمیته امداد برای پرداخت آسان و سریع کمک‌های مردمی است.