جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان میبد گفت: کلاه‌برداران در شیوه‌های جدید تحت عنوان برنده شدن در قرعه‌کشی کربلا از مردم درخواست مراجعه به عابربانک می‌نمایند و با اغفال آنها حساب بانکی آنها را تخلیه می‌کنند.

سرهنگ مهدی زارعشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار نارین، ضمن هشدار به شهروندان در خصوص کلاه‌برداری عده‌ای سودجو از مردم از طریق کشاندن افراد پای دستگاه‌های خودپرداز اظهار داشت: افراد سودجو در جدیدترین شیوه‌های کلاهبرداری با برقراری تماس با مردم و طرح مواردی مانند برنده‌شدن در قرعه‌کشی یا اختصاص سهمیه ثبت‌نام عتبات عالیات از آنها درخواست می‌کنند جهت انجام مراحل دریافت جایزه خود به دستگاه عابر بانک مراجعه کنند.

وی افزود: کلاه‌برداران با اغفال افراد، رمز بانکی، شماره کارت، تاریخ انقضاء و cvv2 را از افراد دریافت کرده و از حساب قربانیان برداشت می‌کنند.

زارعشاهی تأکید کرد: متأسفانه این شیوه‌های کلاه‌برداری رایج شده و شهروندان باید توجه داشته باشند تحت هیچ شرایطی رمز دوم و مشخصات کارت خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان میبد تصریح کرد: برای واریز وجه به حساب افراد، هیچگونه نیازی به حضور در کنار دستگاه خودپرداز نیست و لذا مردم مراقب شگردهای کلاهبرداران باشند.

وی در پایان از مردم خواست ضمن هوشیاری در برابر دسیسه سودجویان به محض اطلاع از هرگونه اخبار و گزارشی در این خصوص مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

نوین-میبد