مدیرکل ثبت احوال یزد با اشاره به تولد روزانه 62 نوزاد در استان گفت: در 6 ماهه نخست سال 1397، 11 هزار و 488 نفر متولد شدند که این عدد نسبت به مدت مشابه پارسال 11 درصد کاهش دارد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، محمد مکرمی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد پنج هزار و ۸۸۳ نفر پسر و بقیه دختر بودند که با تولد ۱۰۰ دختر، ۱۰۵ پسر متولد شد.

وی اظهار داشت: در این مدت ۳۲۸ مورد چندقلوزایی ثبت شد که ۱۵۸ مورد ۲ قلو و چهار مورد سه قلوزایی بود.

مکرمی در مورد انتخاب و فراوانی نام‌ها یادآور شد: امیرعلی، علی ، امیرحسین ،ابوالفضل ،حسین، امیرعباس، محمد، محمدحسین ، علیرضا و محمدطاها به ترتیب بیشترین اسامی انتخابی خانواده‌ها برای پسران بود.

وی نام های برگزیده دختران را به ترتیب فاطمه، حلما ، زهرا، زینب، یسنا، نازنین زهرا، ریحانه، فاطمه زهرا، آوا و حسنا ذکر کرد.

 فوت ۲ هزار و ۲۶۰ نفر
مدیرکل ثبت احوال یزد در ادامه با اشاره به کاهش ۲ درصد موارد فوت یادآور شد: از ۲ هزار و ۲۶۰ مورد فوت، هزار و ۲۴۱ نفر مرد و بقیه زن بودند.

به گفته مکرمی نسبت جنسی موارد فوت ۱۲۳ است یعنی به ازای فوت ۱۰۰ زن، ۱۲۳ مرد فوت کرد.

ثبت سه هزار و ۶۵۳ فقره ازدواج و ۸۲۳ مورد طلاق
مدیرکل ثبت احوال یزد تعداد ثبت ازدواج در نیمه نخست سال جاری را سه هزار و ۶۵۳ مورد ذکر کرد و افزود: میانگین سن ازدواج در مردان و زنان به ترتیب ۲۷٫۸ و ۲۲٫۸ سال بود.

مکرمی تعداد طلاق‌ را ۸۲۳ مورد بیان کرد و افزود: میانگین سن طلاق در مردان و زنان استان یزد به ترتیب ۳۶٫۷ و ۳۱٫۹ سال بود.

وی خاطرنشان کرد: میزان ثبت ازدواج در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد کاهش یافت و ثبت طلاق یک درصد افزایش پیدا کرد.

استان یزد بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵، یک‌ میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها ، آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.