معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد از به سرانجام رسیدن ۴۰ پروژه عمرانی و امکان بهره‌برداری از آنها در ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش نارین، محسن صادقیان در ششمین جلسه شورای سیاستگذاری و راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دفتر امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در کارگروه عمرانی ستاد دهه فجر استان یزد، گزارشی از عملکرد عمرانی دستگاه‌ها در دست تدوین است، اظهار داشت: در این گزارش تلاش شده اقدامات عمرانی در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد مقایسه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: امیدواریم در این مقایسه‌ها، دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های عمرانی در مناطق مختلف استان یزد برای مردم ملموس‌تر باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد همچنین بیان کرد: ۶۰ پروژه اولویت دار عمرانی در استان یزد شناسایی شده که ۴۰ مورد از ‌آنها را می‌توانیم تا ایام دهه فجر به سرانجام برسانیم و در این ایام افتتاح یا بهره برداری کنیم.

صادقیان از جمله این پروژه ها به باند دوم جاده بافق ـ بهاباد، باند دوم جاده یزد ـ طبس، پروژه یزد ـ بافق همچنین آغاز عملیات احداث باند دوم یزد ـ خاتم اشاره کرد.

وی با بیان اینکه برخی پروژه‌ها نظیر تالار مرکزی یزد و کتابخانه مرکزی یزد نیز عمر بالای ۱۴ سال دارند، افزود: در تلاش هستیم تا تکلیف این پروژه‌ها را نیز مشخص کنیم و در صورت امکان بتوانیم در ایام دهه فجر از آنها بهره برداری کنیم.

سرهنگ پورشمسی، مسئول کارگروه بسیج و دفاعی ستاد دهه فجر استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به راهبردهای تعریف شده توسط این کارگروه بیان کرد: همه کمیته ها و اعضا مکلف شده اند تا بر اساس راهبردهای تعیین شده حرکت کنند.

وی افزود: برنامه های این کارگروه از هفته بسیج آغاز می شود و در ۲۲ بهمن و ایام دهه فجر به اوج می‌رسد.

  • منبع خبر : مهر