امام جمعه موقت میبد گفت: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که برخی نمایندگان استان در مقابل سران فتنه کرنش کرده و با افتخار با افرادی که سردمدار فتنه بوده و به نظام، امت و رهبری خیانت کردند عکس یادگاری می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری نارین، حجت‌الاسلام محمد اعرافی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر میبد با اشاره به پیشنهاد سران استکبار و وزرای خارجی چند کشور استکباری مبنی بر پایان دادن جنگ در یمن گفت : امریکا و استکبار جهانی که اینقدر مصمم به ارسال سلاح و آتش افروزی در یمن بودند چگونه بعد از این همه جنایت ، کشتن هزاران کودک و به وجود آوردن انواع بیماری در یمن ، امروز خواهان صلح و خارج شدن دست خالی از این کشور هستند.

وی اضافه کرد: اینها ثمرات انقلاب و ایستادگی ملت ایران است که امروز در معادلات منطقه ، قدرت بلامنازع است و در سطح جهانی و بین المللی بعنوان وزنه بسیار تاثیرگذار مطرح است.

خطیب جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به آغاز تحریم های امریکا بر ضد کشورمان و در بوق و کرنا کردن آن را ، عملیات روانی برای ملت ایران خواند و گفت: این تحریم بخش کوچکی از تحریم های ضد انسانی استکبار جهانی و اروپا بر علیه ایران است که می خواهند با عملیات روانی بیشتر و بزرگ جلوه دادن آن ، مردم را در مقابل این تحریم ها مرعوب کنند اما امریکا مثل همیشه این بار هم هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی با بیان اینکه ملت ایران هرگز در مقابل طاغوتیان زمان و امریکا قد خم نمی کند تصریح کرد : راه مقابله ملت و دولت با تحریم ها مرعوب نشدن در مقابل عملیات روانی دشمن، پایه ریزی اقتصاد کشور بر اساس اقتصاد مقاومتی ، مطالبه درست اقتصادی مردم از دولت مردان است و امروز که با رهنمودهای مقام معظم رهبری حجت تمام است و کابینه دولت هم تکمیل شده است باید دولت تدبیر درست برای عبور از این بحران را بیندیشد.

امام جمعه موقت میبد با گرامی داشت سالروز شهدای سیزده آبان و تسخیر لانه جاسوسی سردمدار استکبار جهانی امریکا و روز ملی مبارزه با استکبار گفت : دانش آموزان نقش بسیار فعالی در به وجود آمدن این حرکت انقلابی داشتند.

اعرافی پیوند روز دانش آموز با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اعم از همه معاندان اسلام ، تشیع و انقلاب اسلامی را موجب پیشتازی جوانگرایی در عرصه استکبار ستیزی در جهان دانست و افزود: فعالیت جوانان در عرصه انقلاب اسلامی ، سراسر ایثار و دلدادگی بود و امروز این حرکت در جهان گسترش یافته است.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به استمرار جنایات استکبار جهانی امریکا در اقسا نقاط بلاد اسلامی بر ضد مسلمانان و مستضعفان عالم گفت : اعمال تحریم های جدید در سیزده آبان امسال از سوی آنها به خیالشان شکننده است.

وی تصریح کرد : مگر ما در طول انقلاب ، کم تحریم های بانکی و پولی و کشتیرانی و امثال آن و بستن سوئیفت بانکی بودیم.

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه ملت ما در مقابل این تحریم های ظالمانه آبدیده شده اند گفت : همین تحریم ها سبب شده است تا شعار مرگ بر امریکا به شعوری ضد امریکایی نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان مبدل شود و امروز با همان اقتدار ندا سر می دهیم مرگ بر امریکا.

اعرافی خاطرنشان کرد: کسانی که با شعار مرگ بر امریکا مخالف هستند ؛ تبارشناسی آنها نشان می دهد که برنامه ریزی آنها این است که امریکا را دوباره به کشور برگردانند اما ملت ما بصیر است و بصیرت خویش را همچنان حفظ خواهند کرد.

خطیب جمعه موقت میبد گفت : امروز شعار مرگ بر امریکای ملت ایران ، شعار راهبردی ، فراگیر و جهانی شده است و امریکا بداند تا تغییر راهبردها و سیاست های استعماری و غلط امریکا این شعار ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر حضور گسترده در راهپیمایی سیزده آبان گفت : ضرورت تکلیف الهی و سیاسی و دینی حضور در راهپیمایی سیزده آبان بر همه روشن است و همه ما باید با مشت های گره کرده ، بیش از پیش در مقابل دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی بایستیم و حضوری بسیار عالی در این راهپیمایی داشته باشیم.

حجت الاسلام اعرافی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به کرنش بعضی از آقایان در مقابل سردمداران فتنه در برخی از محافل و گرفتن عکس یادگاری با آنها گفت : مشروعیت دادن به باغیان بر نظام و هیزم کشان براندازی نظام اسلامی و دم خور شدن با آنهایی که می‌خواستند دو دستی کشور را به امریکا و اسرائیل بدهند؛ غیر از خوشحال کردن دشمن و مکدر کردن خاطر امت حزب الله چه حاصلی دارد.

امام جمعه موقت میبد افزود: باید دغدغه شما در این منطقه کار و تلاش مضاعف و نظارت بر کار مسئولان و قانونگذاری خوب در مجلس شورای اسلامی و حل مشکلات مردم باشد بنابراین شما را نصیحت می کنم به آغوش این ملت برگردید و دست از حمایت از فتنه گران و هیزم کشان براندازی نظام بردارید.

وی حماسه بزرگ راهپیمایی اربعین حسینی امسال و حضور نزدیک ۲۰ میلیون جمعیت عاشق و دالداده سالار شهیدان از همه احزاب و فرق اسلامی و غیراسلامی را معجزه قرن و ولایت و امامت دانست و گفت : از جمله دستاوردهای مهم این حادثه عظیم وحدت امت اسلام، تبلور تفکر عاشورایی در میان امت اسلامی ، همدلی و هماهنگی بین دولت و ملت ایران و عراق بود.

اعرافی در ادامه با تاکید بر اهمیت پدافند غیرعامل در برنامه ریزی های کشور گفت: پدافند غیرعامل مصئونیت کشور در مقابل انواع خطرات داخلی و خارجی و اقدامات غیر مسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری در مقابل خطرات می شود.
خطیب جمعه موقت میبد افزود : پدافند غیرعامل مثل مصئونیت بدن انسان در مقابل انواع بیماری هاست که باید واکسینه شود و دولت باید با برنامه ریزی های صحیح کشور را در همه ابعاد در مقابل آسیب ها و خطرات احتمالی واکسینه کند.

  • منبع خبر : میبدآدینه