رییس اداره صنعت‌، معدن و تجارت شهرستان میبد گفت: کلیه بهره‌برداران انبارها حداکثر تا پایان ماه جاری باید ضمن ثبت نام در سامانه جامع انبارها به ثبت اطلاعات رسید و حواله (ورودی وخروجی انبار) و اعلام موجودی در همین سامانه اقدام نمایند.

حجت‌الله خلیلی با اعلام این مطلب به نارین‌خبر اظهار داشت: کلیه انبارها و مراکز نگهداری کالا ملزم به ثبت اطلاعات واحد و کالای خود در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا به آدرس www.nwms.irld می‌باشند.

خلیلی بیان داشت: کلیه بهره برداران انبارها حداکثر تا پایان ماه جاری باید ضمن ثبت نام در سامانه جامع انبارها به ثبت اطلاعات رسید و حواله (ورودی وخروجی انبار) و اعلام موجودی در همین سامانه اقدام نمایند.

وی افزود: کلیه صاحبان انبوه فروشی ها، انبارها، سردخانه‌ها (اعم از عمومی، خصوصی و تعاونی) موظف هستند موجودی کالاهای مورد اشاره در لیست را تا پایان هر ماه (تا سه روز اول هر ماه فرصت دارند) به اداره صمت میبد اعلام نمایند.

رییس اداره صنعت‌، معدن و تجارت شهرستان میبد خاطرنشان کرد: در ضمن واحدهای خرده فروشی نیز باید نمونه کالاهای موجود در انبار را برای فروش در معرض دید مصرف کنندگان قرار دهند.

وی گفت: با وجودی که در دو سال اخیر بر موضوع اعلام موجودی اصناف تاکید شده است، اما مکررا به موضوع عدم اطلاع واحدهای مربوطه در این خصوص بر می‌خوریم.

خلیلی تأکید کرد: در صورت خودداری صاحبان کالا و انبار و سردخانه از اعلام موجودی وانجام موارد فوق انبار آن ها مشمول پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت و در صورت مراجعه بازرسان اداره صمت میبد و مغایرت اطلاعات موجودی کالای اظهار شده در سامانه با موجودی کالا مشمول قوانین می گردند و مطابق ماده ۱۶ قانون تعزیرات حکومتی عمل آنها مصداق ارتکاب تخلف امتناع و اختفا از عرضه کالا ونیزمطابق بندهای تخلف(بند۲۳)عدم اعلام موجودی کالا تلقی می گردد و اگرمطابق تبصره های ماده۶۰ شرایط تخلف احتکار نیزمحرز شود به عنوان محتکر شناخته شده و با اشد مجازات با متخلفان برخورد خواهد شد.

رییس اداره صنعت‌، معدن و تجارت شهرستان میبد در پایان اظهار داشت: از همشهریان محترم درخواست داریم در صورتی که انباری مشکوک به احتکار یا قاچاق مشاهده نمودند به تلفن۱۲۴ اداره صمت۱۱۳ و۱۱۴ ادارات اطلاعات و اطلاعات سپاه و نیز تلفن ۳۲۳۲۵۴۵۶ واحد بازرسی اصناف اطلاع دهند.