یک شهروند میبدی می‌گوید، بیش از سه سال است که پیگیر معضل سگ‌های ولگرد هستم و برای سه شهردار نامه‌نوشته‌ام، اما هنوز نتیجه نگرفته‌ام.

به گزارش خبرنگار نارین، پس از حمله اخیر چند قلاده سگ به کودکی در شهرستان میبد که منجر به مرگ وی شد، موضوع سگ‌های ولگرد در این شهرستان ابعاد جدیدی پیدا کرده است.

از بدو حادثه تا لحظه مخابره این خبر، مسأله ازدیاد سگ‌های ولگرد دوباره در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی استان یزد داغ شده است و شهروندان گلایه‌های خود را در این باره مطرح می‌کنند.

یک شهروند میبدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار نارین، ضمن گلایه شدید از عدم توجه مسئولان اظهار داشت: بیش از سه سال است که پیگیر معضل سگ‌های ولگرد هستم و برای سه شهردار نامه‌نوشته‌ام، اما هنوز نتیجه نگرفته‌ام.

وی افزود: طوماری نیز در این رابطه با امضاء اهالی محل و برخی اعضای شورای شهر نیز تهیه کردیم و به مسئولان مربوطه رساندیم، اما نتیجه نگرفتیم.

این شهروند بیان داشت: پس از ناامید شدن از مسئولان شهرداری، موضوع را از طریق دادستانی پیگیری کردیم و دستور دادستان را به رویت شهردار میبد رساندیم. اما شهرداری هزینه بالا را برای حل این مسأله بهانه کرد. این در حالی است دادستان محترم در دستور خود صریحا تأکید کرده بودند که باتوجه به خطرناک بودن وضعیت کنونی و احتمال حمله حیوانات وحشی به کودکان و اطفال و بانوان به قید فوریت در اجرای اصل ۱۶۷ قانون اساسی جهت پیشگیری از وقوع جرم به قید فوریت اقدام به دیوارکشی ملک رها شده جهت جلوگیری از تجمع حیوانات وحشی نمایید.

وی اظهار داشت: علی‌رغم این دستور صریح هنوز مشکل حل نشده است و چند سال است با وجود ترد سگ‌های ولگرد در منطقه مسکونی‌مان، احساس ناامنی می‌کنیم و متأسفانه هیچ توجهی به درخواست مردم نمی‌شود.