رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میبد گفت: موقوفات می‌تواند در مواردی چون ایجاد پارکینگ و کنترل ترافیک نیز نقش‌آفرین باشند.

به گزارش خبرنگار نارین، خلیل دلاوری‌فیروزآبادی عصر چهارشنبه در نشستی که به مناسبت دهه وقف برگزار شد، ضمن گرامیداشت این ایام و هفته تبریک پیشاپیش هفته وحدت، به نقش وقف در تأمین نیازهای روز جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: اداره اوقاف نمی‌تواند در نیت واقفان خیراندایش تغییری ایجاد کند، باید موقوفات جدید با نیازهای روز جامعه هماهنگ باشد.

وی در این رابطه افزود: موقوفات جدید می‌تواند در راستای مساعدت به نیازمندان، تأمین مسکن و جهیزیه افراد بی‌بضاعت و اشتغال جوانان صورت گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میبد تصریح کرد: باید در برآورده شدن نیازهای جامعه همه موارد را مدنظر داشته باشیم، حتی موقوفات می‌تواند در مواردی چون ایجاد پارکینگ و کنترل ترافیک نیز نقش‌آفرین باشند.

دلاوری‌فیروزآبادی تأکید کرد: اداره اوقاف امین موقوفات متصرفی است و باید نیات واقفان را عیناً اجرا کند، از این رو مردم می‌توانند با در نظر گرفتن نیازهای روز جامعه، در امر وقف و خدمت رسانی به مردم مشارکت کنند.

وی به مقاومت برخی مسـتأجران در پرداخت حقوق موقوفات اشاره کرد و بیان داشت: برخی مستأجران وقف علی‌رغم این که از قبل وقف منتفع می‌شوند، اما حاضر به پرداخت حقوق موقوفات برابر تعرفه کارشناسی نیستند.

دلاوری‌فیروزآبادی درخصوص بدهی ادارات دولتی به موقوفات گفت: از سال گذشته که این موضوع رسانه‌ای شد، حدود ۱۵۰ میلیون تومان از مطالبات وقف توسط آموزش‌وپرورش پرداخت شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میبد در پایان، اجرای طرح جامع امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان را یادآور شد و از مردم خواست نیات و کمک‌های خود را در راستای این طرح عملیاتی کنند تا ماندگار باشد.