اعضای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان میبد در اقدامی بشردوستانه و در راستای تحکیم وحدت میان امت اسلام به یاری یک خانواده مصیبت‌دیده‌ی افغانستانی شتافتند و با آنها ابراز همدردی کردند.

به گزارش خبرنگار نارین، عصر روز دوشنبه ۲۱آبان۹۷ چندین قلاده سگ ولگرد در حوالی یک مجتمع مرغداری در جاده اشنیز، به کودک ۷ ساله افغانستانی ساکن در آن منطقه حمله کردند و باعث مرگ وی شدند.

این کودک هفت ساله به نام یاسر اسحاق‌زهی، قبل از رسیدن به بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد به دلیل شدت آسیب وارده در ناحیه شاهرگ گردن و سر فوت کرد.

مرگ این کودک که در منطقه‌ای غیرمسکونی و خارج از شهر دچار حادثه شد، اذهان عمومی را سخت جریحه‌دار کرد.

در این میان اعضای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان میبد در اقدامی بشردوستانه و در راستای تحکیم وحدت میان امت اسلام به یاری خانواده این کودک افغانستانی شتافتند و با آنها ابراز همدردی کردند.

فعالان فرهنگی شهرستان میبد ضمن چندین تماس و دلجویی از خانواده اسحاق‌زهی، اقدام به برگزاری مراسم یادبود برای کودک مرحوم آنها نمودند.

در این مراسم که صبح روز جمعه ۲۵ آبان در مسجدالنبی(ص) مهمانشهر میبد برگزار شد، جمعی از مسئولان شهرستان از جمله حجت‌الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت میبد، محمد فاضلی مسئول دفتر امام جمعه میبد، سرپرست شهرداری میبد و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر میبد، بخشدار مرکزی میبد و مردم نوع‌دوست این شهرستان حضور داشتند.

شایان ذکر است دوشنبه هفته گذشته یک کودک ۷ سال و چهارماهه افغان در محل مجتمع مرغداری ایثارگران واقع در ۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهرستان میبد مورد حمله گروهی سگ‌های ولگرد قرار گرفت و به وضع دلخراشی جان سپرد.