امام جمعه موقت میبد گفت: با وجود اینکه تحریم‌ها ما را به زحمت می اندازد اما از تحریم ها هراس نداریم و با مقاومت، تدبیر و وحدت، سیلی سخت دیگری به امریکا خواهیم زد.

به گزارش نارین‌خبر به نقل از میبد آدینه، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به پاسخ بسیار کوبنده مبارزین فلسطینی و حماس به ماجراجویی ارتش پلید صهیونیتسی در شرق خان‌یونس گفت: پرتاب ۵۰۰ موشک حماس به سمت شهرک های صهیونیستی سران رژیم جعلی را وادار کرد که آتش بس را بپذیرد و مقاومت فلسطین نشان داد تنها راه رسیدن به حق مقاومت در مقابل این رژیم است که پایبند به هیچ حقوقی نیست مقاومت است.

وی، سکوت جوامع حقوق بشر در مقابل کشتار مردم یمن به دست ائتلاف سعودی را محکوم کرد و افزود : امروز متاسفانه در جلوی چشمان سازمان های بین المللی و مدعیان حقوق بشر شاهد حمله دیوانه وار ائتلاف سعدی علیه مردم مظلوم و بی پناه یمن هستیم.

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه قریب ۴ سال است مردم بی دفاع یمن در مقابل این حملات ظالمانه مقاومت می‌کنند، تصریح کرد: با قتل و کشتار کودکان بی گناه و قحطی ، جنایت بشری در یمن در حال رقم خوردن است که همه این حملات با چراغ سبز و حمایت امریکا انجام می شود اما صدای سازمان های مدافعین حقوق بشر که گوش دنیا را کر می کند امروز در موضوع یمن صدایی از آنها شنیده نمی شود.

وی در بخش دیگر از سخنان خود ، ادبیات اخیر سردمداران امریکا بر علیه کشورمان مبنی بر اینکه که اگر ملت ایران می خواهند گرسنه نمانند باید مطیع امریکا باشند را بسیار سخیف خواند و تصریح کرد : امریکایی ها فهمیده اند دولت و ملت ایران با وحدت و یکپارچگی دست به دست هم دادند تا تحریم ها را به شکست بکشانند به همین خاطر به ادبیات سخیف روی آورده‌اند.

امام جمعه موقت میبد خطاب به مسئولین امریکایی گفت: از وقتی که امریکا رودروی ایران اسلامی قرار گرفته است ، روزبه روز بر قدرت ما افزوده و امریکا رو به افول بوده است.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به مقاومت ملت ایران در برابر زیاده خواهی های امریکا در طول ۴۰ سال انقلاب گفت : با وجود اینکه تحریم ها ما را به زحمت می اندازد اما از تحریم ها هراس نداریم و با مقاومت ، تدبیر و وحدت ، سیلی سخت دیگری به امریکا خواهیم زد.

خطیب جمعه موقت میبد افزود: امریکا بداند آزموده را آزمودن خطاست چرا که ملت ایران، ملت عاشورایی، اربعینی و حسینی است و شعارش هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه است که در عاشواری ۶۱ مولایشان در کربلا سر دادند و امروز بعد از نزدیک ۱۴ قرن بیش از ۲۰ میلیون جمعیت از سراسر دنیا به سمت قبر مطهرش روانه می شوند.

امام جمعه موقت میبد خطاب به مسئولین کشور هم گفت: برای گذر از این دوره نیاز به عزم جدی و تدبیر شما مسئولین داریم و اگر مسئولین ما خود را نبازند ، نگاهشان به اروپا و غرب نباشد و در این وضعیت اقتصادی نظارت جدی به عمل آورند که محرومین زیرپا له نشوند و کمرشان خرد نشود ، مردم ما پیروز میدان خواهند بود.

حسنی، با قدردانی از قوه قضائیه به خاطر برخورد با مفسدین اقتصادی خاطرنشان کرد : انتظاری که مردم از قوه قضائیه دارند این است این برخوردها تداوم داشته باشد و دنبال کسانی که زمینه این فسادها را فراهم کردند و آنهایی که با بی تدبیری این کار را کردند باید قوه قضائیه این دست ها رو کند و مسئولین بی کفایت را از صحنه کنار زنند تا این کشور با اقتدار روی پای خود بماند.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه در رابطه با قانون پول شویی گفت: آقای وزیر شما که در وسط میدان هستید و این داندان های تیز گرگ ها را می بینید ، قانون پولشویی که توسط شورای نگهبان با ۲۲ اشکال رد شده است ؛ با مصاحبه در این خصوص گرا به دشمن می دهید.

حجت الاسلام حسنی با تاکید بر حساسیت دستگاه های نظارتی و قضائیه بر این موضوع تصریح کرد : دستگاه های نظارتی و قضائی باید از ایشان بخواهند اگر پول شویی در کشور بود و اطلاع داشته چرا به مقامات مسئول و قضائیه اعلام نکرده و اگر اتهام به نظام و مسئولین ما وارد کرده است باید جوابگو باشد.

وی افزود : وقتی یک مسئولی آن هم در حد وزیر امور خارجه که خودش در مذاکرات رکن است گرا به دشمن دهد که در کشور هزار میلیارد پول شویی داریم می خواهید دشمن برای ما چه کار کند؟

امام جمعه موقت میبد در آستانه هفته وحدت هم گفت : دهم ربیع بنا به نقل خیلی از مورخین سالروز ازدواج پیامبر اعظم با خدیجه کبری و یکی از با برکات ترین ازدواج ها در دنیاست و خداوند یک گوهری به نام زهرا (س) در خزانه داشت که در دامن خدیجه نهاد.

حسنی با بیان اینکه دوازدهم ربیع تا هفدهم ربیع با پیشنهاد جمهوری اسلامی به عنوان هفته وحدت اعلام شده است ، افزود : سالروز تولد پیامبر بین براداران اهل سنت و ما اختلاف تاریخی وجود دارد میلاد را دوازدهم ربیع الاول می دانند و به قول مشهور بزرگان شیعه ، هفدهم ربیع سالروز میلاد پیامبر و فرزند بزرگوارش امام صادق است.

وی در پایان تاکید کرد: مهمترین نیاز چه در داخل و چه در جهان اسلام موضوع وحدت است و این گرگهایی که برای بلعیدن امت اسلام دندان تیز کردند باید با مقاومت در مقابل مستکبرین به عقب رانده شود .
خطیب جمعه موقت میبد هشتم ربیع الاول سالروز شهادت یازدهمین امام معصوم حضرت امام حسن عسکری را به پیشگاه ولی عصر و شیعیان تسلیت و آغاز امامت منجی عالم بشریت و عدالت گستر جهان را به همه کسانی که چشم انتظار حق و حقیقت اند تبریک گفت.