امام جمعه میبد گفت: باید ساز و کاری فراهم کنند تا جوانان بسیجی در عرصه های مختلف حضور پیدا کرده و گره از کار کشور باز کنند

به گزارش نارین‌خبر به نقل از میبدآدینه، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر میبد با اشاره به رای مجلس سنای امریکا مبنی بر قطع حمایت های دولت امریکا به آل سعود در جنگ یمن گفت: این موضوع اقرار امریکا در پشتیبانی از آل سعود خونخوار را در تجاوز به یمن و کشتار مردم بی گناه این کشور اثبات می کند.

اعرافی با بیان اینکه چندین سال است که جلادان سعودی با پشتیبانی امریکا به جان مردم یمن افتاده و از آنها کشته می گیرند، افزود: امروز تازه دنیا به چیزی که ایران می گفت رسیده است و جنایت های آل سعود را علیه بشریت در یمن و طبقات معمول مردم را درک می کند که چگونه با بمباران و تخریب همه زیرساخت های اقتصادی یک کشور را نابود می کند.

خطیب جمعه میبد ، رای مجلس سنای امریکا بر توقف حمایت های امریکا از آل سعود در جنگ یمن را فشارهای سیاسی قتل خاشقجی خواند و گفت : امریکا که میلیون ها بشر را به خاک و خون کشیده است به خاطر نفت ، از این احمق های نادان و گاوهای شیرده دست برنخواهند داشت.

وی با محکوم کردن ترامپ که در هفته گذشته ملت ایران را تروریست خوانده بود تصریح کرد : مرگ بر امریکای ملت بزرگ ایران بر حکومت ظالم و ستم پیشه امریکاست و ما با ملتها کاری نداریم.

امام جمعه میبد با بیان اینکه شما توقع دارید صدای رسای ملت ایران در دفاع از یمن و بحرین و مظلومان عالم و در مقابله با امریکا و جنایتکاران خاموش شود گفت : کسانی فکر نکنند با این بی منطق ها و جباران عالم می شود سر سازش پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد : باید با کمال قدرت مقابلشان ایستاد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به امریکا گفت : شما ترویست را ایجاد کردید ما خاموش کردیم ، شما صهینویست ها را بر ملت های منطقه حاکم کردید و ما مقابل آنها ایستادیم آن وقت ما را ترویست می خوانید!
وی تصریح کرد : به فضل خدا این ملت تمام قد در برابر شما خواهد ایستاد و صدای مرگ بر امریکا تا خفه شدن جانیان عالم قطع نخواهد شد.

شرایط اقتصادی کشور و اقدامات انجام شدره در زمینه ارز

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و اقدامات انجام شده در این زمینه گفت : هر چند با کنترل ارز شرایط بهتر شده است اما این پایین آمدن ارز اثری روی کاهش قیمت ها در بازار نداشته است.

اعرافی افزود : باید مسئولین درک کنند که ارزش پول چند برابر پایین آمده و فشار آن هم مستقیم روی طبقات اداری ، کارگری و محروم و متوسط به پایین وارد می شود.

هفته بسیج و هفته وحدت

امام جمعه میبد در ادامه هفته بسیج و هفته وحدت را گرامی داشت و گفت : هفته وحدت نمادی از همگرایی و هم افزایی مذاهب و امت اسلامی است و جهان اسلام نیاز به این روح همگرایی دارد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه حقیقت بسیج ، دلدادگی به خدا و خدمت به خلق خدا در قالب های جهادی و انقلابی است افزود: این روح انقلابی و جهادی بود که در دفاع مقدس تجلی کرد و کشور را از تصرف بیگانگان نجات داد.

مدیر حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد : امروز هم ما نیاز داریم بسیج در عرصه های خدمت به مردم و نجات کشور حضور پیدا کند.

امام جمعه میبد با بیان اینکه دولتمردان ما باید هم خود حس بسیجی، روح انقلابی و تعهد سرشار برای خدمت به مردم داشته باشند هم سازو کار ایجاد کنند که جوانان بسیجی که دارای روح انقلابی هستند در دانشگاه و آموزش و پرورش گره را از کار مردم و جامعه باز کند ، افزود : ما امروز نیاز به مدیر و جوانان انقلابی داریم که مشکل را حل کنند.

شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس

آیت الله اعرافی سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس را گرامی داشت و گفت : آیت الله مدرس نماد نماینده و مجلس متعهد در دفاع از استقلال و عظمت کشور شده است و با کمترین امکانات در برابر قدرت روس و انگلیس ایستاد و به دولتمردان هم روحیه می داد.

وی افزود : دولتمردان و مجلسیان ما باید از این عالمان زاهد و پاک و مجاهد در راه خدا درس بگیرند.

روز معلولان و سالمندان
امام جمعه میبد روز معلولان و سالمندان را هم گرامی داشت و افزود : جانبازانی که سلامت خود را برای راحتی ما فدا کردند.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه مقوله معلول در جامعه بوده و کم یا زیاد خواهد بود ؛ با قدردانی از همه موسسات، مردم و خیرین در حمایت از جامعه معلولین در عرصه های مختلف گفت : برای پیشگیری از معلولیت ها وظیفه داریم و طبق قوانین علمی همه باید تلاش کنیم که در آزمایشاتی که از شروع ازدواج آغاز می شود تا مراحل بعد جلوی گسترش معلولیت های مادرزادی را بگیریم.

خطیب جمعه میبد ، وجود بیش از سه هزار معلول در شهرستان میبد را آمار تکان دهنده خواند و با بیان اینکه باید به معلولین کرامت و شخصیت قائل شویم افزود : باید به معلولین رسیدگی شود و این رسیدگی تنها دولت و مسئولین نیستند و نهادها و موسسات هم باید به آن توجه کنند.

وی توانمندسازی ، آموزش ، اشتغال و توجه به نیازهایی که معلولین دارند را در جامعه مهم خواند و گفت: یکی از نیازهای معلولین مناسب سازی در شهر است و ۲۰ سال است که جلسات و شوراها تشکیل و اقداماتی انجام شده است اما همچنان محیط های اداری ، شهر ، کارخانجات ، بانک ها ، مساجد و اماکن عمومی مناسب برای رفت و امد سالمندان و معلولین نیست.

امام جمعه میبد تصریح کرد : باید بر اساس مصوبات مسئولین ادارات و دستگاهها و مردم کمک کنند که طرح مناسب سازی در میبد به سرانجام برسد.

خطیب جمعه میبد، سد معبر در سطح شهر را یکی از معضلات مهم در مسائل معلولین خواند و گفت : سد معبر نقص بزرگ در فرهنگ شهر است که پیاده روها و جاهایی که باید در اختیار رفت و آمد مردم باشد توسط مغازه داران تصرف شود و شرعا و قانونا اشکال دارد.

ثبت جهانی زیلوی میبد

اعرافی با تبریک جهانی شدن زیلو و تاکید بر توجه مسئولین بر شکل گیری خوشه زیلو گفت : احیاء صنایع دستی و زیلو که می تواند اشتغال ایجاد کند و هم نماد دانش و هنر و ذوق جامعه است که می تواند آن را از نابودی نجات دهد باید توجه کرد.
توسعه گیاهان دارویی

امام جمعه میبد با اشاره به بحث توسعه گیاهان دارویی و قرار گرفتن شهرستان میبد در منطقه ویژه در خصوص گیاهان دارویی ارزشمند گفت : دنیا امروز به دلیل عوارض داروهای شیمایی به سمت گیاهان دارویی می رود و باید از ظرفیت هایی که در شهرستان میبد وجود دارد در این زمینه استفاده شود.

وی با قدردانی از اقدامات صنایع ، جهاد کشاورزی و دانشگاه در زمینه توسعه گیاهان دارویی در شهرستان و درخشش دانش آموزان میبدی در جشنواره  تهران در مقوله گیاهان دارویی افزود : امیدواریم کشاورزان و کسانی که علاقه مند هستند با این مقوله بیشتر آشنا شوند.