رئیس بهزیستی میبد گفت: سد معبر و اختلاف سطح پیاده رو‌ها مشکل جدی معلولان میبدی است.

به گزارش نارین، سید محسن فلاح در خصوص وضعت معلولین شهرستان میبد بیان داشت: در حال حاضر ۲ هزار و ۵۳۵ نفر معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی ثبت نام کرده اند که از این آمار هزار و ۵۸۳ مرد، هزار و ۳۵ زن، ۷۴ معلول اتباع، هزار و ۲۳۵  مستمری بگیر ماهیانه و ۴۸ معلول نخاعی هستند.

وی شعار هفته معلولین را توانمندسازی افراد دارای معلولیت و حصول اطمینان از فراگیرسازی و برابری بیان کرد و افزود: خوشبختانه مجوز دومین مرکز روزانه سالمندان بفروئیه میبد صادر شده است و تلاش تیم مراقبان تیم مراقبین مرکز نجوا میبد در استان رتبه اول را کسب کرده است.

رئیس بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به مناسب سازی اماکن اظهار داشت: سد معبر مغازه‌ها و اختلاف سطح پیاده‌رو‌ها از مشکلات  ویژه معلولان است متاسفانه داروخانه ها و بانک‌ها در شهرستان مناسب سازی نشده است.

وی با اشاره به اینکه فضا‌های آموزشی و دانشگاه‌ها نیز باید مساله مناسب سازی را رعایت کنند، گفت: ادارات شهرستان میبد در بحث مناسب سازی نمره نسبی کسب کردند.

فلاح در پایان با بیان اینکه یک سوم معلولان میبد از معابر عمومی مناسب محروم هستند، ابراز داشت: هر چند تاکنون اقداماتی در خصوص مناسب‌سازی شهر صورت گرفته، اما این اقدامات جوابگوی جامعه معلول و افراد سالمند در شهر نیست.