مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از آغاز فعالیت نرم افزار جامع آموزشی سواد رسانه‌ای در یزد خبر داد.

به گزارش نارین به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، فخرالسادات خامسی هامانه اظهار داشت: اپلیکیشن مجازیار یک دوره آموزشی جامع برای صیانت از خانواده‌ها در فضای مجازی است که توسط سازمان اجتماعی وزارت کشور در سراسر کشور در حال اجرا و از طریق سایت مربوطه و یا دانلود اپلیکیشن امکان‌پذیر است.

وی بیان کرد: این نرم‌افزار تلفن همراه با هدف فراگیری سواد رسانه‌ای و ارتقای سطح سواد رسانه‌ای مخاطبان تهیه شده و مخاطبان می‌توانند با برقراری ارتباطی تعاملی و متفکرانه روش‌های کارکرد با انواع رسانه‌ها را بیاموزند و دیدگاهی نقاد و تحلیلی نسبت به پیام‌های رسانه‌ای داشته باشند.

خامسی ‌هامانه از مزایای این نرم‌افزار سیستم آموزش lms مبتنی بر تلفن همراه را نام برد و افزود: در این نرم‌افزار مدیریت محتوا علاوه بر وب از طریق تلفن همراه امکان‌پذیر است و مخاطب در فضایی پویا، جذاب و متنوع می‌تواند از طریق ویدیو، پادکست، عکس نوشت و غیره آموزش‌های لازم و مورد نیاز را دریافت کند.

وی بیان کرد: این نرم‌افزار در راستای افزایش آگاهی مخاطبان استان نسبت به تأثیر رسانه‌ها در شکل‌گیری افکار عمومی، آموزش کاربردی مفهوم سواد رسانه‌ای و جنبه‌های گوناگون و متنوع آن، ایجاد انگیزه و علاقه‌مندی در مخاطبان برای برخورد فعالانه و هوشمندانه با رسانه‌ها، آموزش مهارت‌های مرتبط با تجزیه و تحلیل پیام‌های رسانه‌ای و ارزیابی محتوایی آنها، افزایش قدرت نقد هوشمندانه مخاطبان در مواجه با رسانه ها و نیز فراگیری طرح جامع سوادرسانه ای در استان است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد خاطرنشان کرد: دسترسی به این نرم‌افزار از طریق سایت www.majazyar.ir و یا دانلود اپلیکیشن امکان‌پذیر است.

گفتنی است؛ اپلیکیشن مجازیار یک دوره آموزشی جامع برای صیانت از خانواده‌ها در فضای مجازی است که توسط سازمان اجتماعی وزارت کشور در سراسر کشور در حال اجراست.