مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: الویت جدی این اداره کل، آشنا نمودن مردم با حقوق فرهنگی و هنری است.

به گزارش خبرنگار نارین‌، مجید جوادیان‌زاده طی نشستی با صنوف سینمایی استان یزد با بیان اینکه تلاش‌های زیادی برای آشنایی مردم با حقوق فرهنگی و هنری انجام شده است، اظهار داشت: نمونه‌ای از این حقوق فرهنگی و هنری این بوده است که یزدی‌ها نیز همانند شهروندان پایتخت بروز از فعالیت‌های فرهنگی و هنری استفاده کنند.

وی ادامه داد: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری همانند جشنواره بین المللی فیلم فجر که بصورت روز فیلم های فجر برای یزدی ها اکران شد نمونه ای از حقوق فرهنگی و هنری بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: تا پایان سال نیز جشنواره های فیلم حقیقت و فیلم کوتاه تهران نیز آثارش همزمان با تهران نیز آثار سینمایی آن برای شهروندان یزدی اکران می‌شود.

جوادیان‌زاده با اشاره به اینکه هنرمندان یزدی هم اکنون در سطح ملی زیست می کنند، افزود: زمان اکران فیلم های دو جشنواره‌های سینمایی حقیقت و فیلم کوتاه تهران نیز بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ادامه با بیان اینکه ذات فرهنگ و ارشاد اسلامی،سینما است، تصریح کرد: ظرفیت و استعدادهای صنوف سینمایی باید بیش از این برای مردم معرفی شود.

جوادیان‌زاده اظهار داشت: معرفی صنوف سینمایی به طور حتم با استقبال جامعه به خصوص بخش صنعت و معدن مواجه می‌شود.

گفتنی است در ابتدای این نشست صنوف سینمایی به ارائه بخشی از مشکلات و معرفی برنامه‌های خود پرداختند.