معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: طی هشت‌ماهه نخست سال جاری 709 فرصت شغلی در طرح‌های کارانگیزی، توان افزایی و خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد ایجاد شد که 65 درصد از این طرح‌ها در بخش خودکفایی بود.

به گزارش نارین‌خبر، امیر زین‌العابدین قمی بابیان اینکه طراحی و پیاده‌سازی راهبردها، سیاست‌ها و برنامه‌های نوین از مهم‌ترین محورهای برنامه‌ای در زمینه اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است، گفت: دور جدید فعالیت‌های اشتغال و خودکفایی از نیمه سال ۹۶ باهدف ارتقاء و بهبود عملکرد و بهره‌برداری مؤثرتر از منابع و ظرفیت‌های با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی آغازشده است.

وی افزود: طی هشت‌ماهه نخست سال جاری ۷۰۹ فرصت شغلی در طرح‌های کارانگیزی، توان افزایی و خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد ایجاد شد که ۶۵ درصد از این طرح‌ها در بخش خودکفایی بود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: ارتقاء الگوی متعارف توسعه کسب‌وکار در کمیته امداد و طراحی و اجرای الگوی جدید توسعه کسب‌وکار برای مددجویان تحت حمایت از اهمیت خاصی برخوردار است و به همین منظور در الگوی متعارف، ناظران فنی این نهاد با برقراری ارتباط بین مجریان طرح، منابع مالی و بازار در کانون اجرای طرح‌های اشتغال قرار دارند.

وی ادامه داد: ۱۵ میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی طی هشت‌ماهه نخست سال جاری برای ایجاد طرح‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنایع‌دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات از محل منابع صندوق اشتغال نیازمندان، تسهیلات تکلیفی بانک‌ها از محل بودجه دولت و وام‌های تلفیقی به مددجویان تحت حمایت اعطا شد.

زین‌العابدین قمی یادآور شد: سال گذشته هزار و ۳۷۷ مددجوی تحت حمایت با دریافت ۲۸ میلیارد و ۴۵۹ میلیون تومان وام اشتغال در وارد عرصه کارشده‌اند.