معاون امور فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد با اشاره به ساختار پرورشی سند تحول بنیادین، گفت: روح آموزش نیز باید تربیتی باشد.

به گزارش خبرنگار نارین، «علی سرداری اردکانی» روز گذشته در اولین گردهمایی طرح معرفت با حضور جمعی از معاونین و مربیان امور پرورشی ناحیه یک آموزش‌وپرورش یزد که در محل پژوهشکده تعلیم و تربیت استان برگزار شد، شعار وزارت آموزش‌وپرورش را مدرسه محوری عنوان کرد و اظهار داشت: محور فعالیت‌ها نباید به‌صورت صرفاً ستادی و اداری صورت گیرد بلکه باید درون مدرسه و در جمع دانش آموزان و به دست توانمند مربیان واحد پرورشی باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ساختار سند تحول بنیادین نظام آموزش‌وپرورش جمهوری اسلامی ایران تربیتی است و به تربیت انسان چندبعدی تأکید کرد، تصریح کرد: تک‌بعدی بودن انسان‌ها برای جامعه آسیب‌هایی را به دنبال دارد به همین منظور باید از آن جلوگیری کرد.

معاون امور پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد علت تشکیل سازمان امور تربیتی بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را جاری شدن تعلیم و تربیت اسلامی در آموزش‌وپرورش عنوان کرد و ادامه داد: باید آموزش‌وپرورشی را تشکیل می‌دادیم که مبتنی بر تفکر اصیل تربیت اسلامی باشد.

سرداری با تأکید بر لزوم حذف انفکاک آموزش‌وپرورش که جامعه را تهدید کرده است، اذعان کرد: روح آموزش باید تربیتی باشد و تفکیک آن اشتباه و خطرناک است.

وی ضمن اشاره به اینکه فعالیت معاون امور پرورشی در سطح مدارس فقط انجام فعالیت‌های صرفاً تربیتی نیست بلکه درواقع این معاونین مسئولیت جریان سازی تربیتی را بر عهده‌دارند، بیان کرد: با به‌روز شدن، فهمیدن و درک دانش آموزان بسیاری از مشکلات در سطوح مختلف حل خواهد شد.