مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: استان یزد نامزد جدی برای کسب برند پایتخت کتاب ایران است.

به گزارش خبرنگار نارین، مجید جوادیان‌زاده روز گذشته در نشست کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد با اشاره به اقدامات شایسته وارزنده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی تشکل و موسسات غیردولتی در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد که همکاری مدیریت شهری برای کسب شهر یزد برای پایتخت کتاب ایران موثر است.

وی افزود: اگر بتوانیم شهر یزد را برمحور فرهنگ و کتاب باسازی نماییم به طور حتم در معادلات سیاسی و اجتماعی آینده تاثیرگذار خواهیم بود.

جوادیان‌زاده با بیان اینکه شهرتاریخی و جهانی یزد، شهری جذاب برای جهانیان است تصریح کرد:یزد نیازمند یک اراده عمومی برای کسب برند پایتخت کتاب ایران است که امیدوارم این برند فرهنگی با تلاشهای موثری که انجام شده است امسال نصیب آن شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ادامه به برخی از طرحهای مهم یزد برای پایتخت کتاب ایران اشاره کرد و در عین حال از بخش خصوصی و حوزه صنعت خواست در حوزه فرهنگ سرمایه گذاری و همکاری بیشتری را داشته باشند.

غلامعلی سفید رییس شورای شهر یزد، ونوس عامری نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و محسن ابوترابی عضو شورای شهر یزد نیز در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در حوزه کتاب، به ارائه برخی نظرات و پیشنهادهای خود در این حوزه پرداختند.