امام جمعه میبد، تلاش مسئولان به منظور معرفی دست‌آوردها و پیشرفت‌های «میبد پس از پیروزی انقلاب اسلامی» را ضروری برشمرد.

به گزارش خبرنگـار نارین، آیت‌الله علیرضا اعرافی روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ضمن تأکید بر اهتمام همه ادارات و نهادهای شهرستان میبد بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم، تلاش مسئولان شهرستان، به تبیین دست‌آوردها و پیشرفت‌های «میبد پس از پیروزی انقلاب اسلامی» را ضروری برشمرد.

امام جمعه میبد در ادامه به شاخص های اصلی  و محورهای توسعه شهرستان میبد پس از انقلاب اسلامی اشاره و به روسای ادارات توصیه کرد: می‌توان با یک کار جذاب و هنری، هرآنچه در زمینه‌های علمی، آموزشی، بهداشتی، صنعتی و … که مردم این شهرستان تا قبل از انقلاب از آن برخوردار نبوده‌اند، در قالب یک نمایشگاه تشریح نمود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه‌ کرد: مسئولان می‌توانند برنامه‌های آینده و بلند مدت که در مجموعه‌های تحت امرشان تهیه و تنظیم شده به اطلاع مردم برسانند.

وی، هماهنگی ادارات و نهادها در این رابطه را مهم برشمرد و گفت: ادارات شهرستان باید با همکاری اصناف، روحانیون و سایر اقشار فعال در اجتماع برای ارائه یک کار جامع تلاش کنند تا دست‌آوردهای موجود به اطلاع همگان به ویژه نسل جوان که وضعیت پیش از انقلاب را درک نکرده‌اند، برسد.

رییس حوزه‌های علمیه کشور، وضعیت میبد پیش از انقلاب سال ۱۳۵۷ را نقطه نیمه‌صفر عنوان کرد و بیان داشت: میبد در آن زمان از لحاظ تقسیمات کشوری در قالب چند روستا بود و امروز به اینجا رسیده است.

وی تأکید کرد: در کنار این نمایشگاه، باید امکان نظرخواهی و نظرسنجی از مردم نیز فراهم شود.

اعرافی در پایان بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم ۹ دی و راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و از مسئولان خواست برای حضور چشمگیر و پرشور مردم در این مراسم، برنامه‌ریزی کنند تا شاهد راهپیمایی متفاوتی نسبت به سالهای قبل باشیم.