مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: آسیب‌های اجتماعی و حل مشکلات اجتماعی یکی از مسایل مهم در جامعه است. بسیج باید درصدد حل مشکلات جامعه و در خدمت مردم باشد و در این راستا ظرفیت های قانونی را بشناسد و از آن نهایت بهره را ببرد.

به گزارش خبرنگار نارین، آیت‌الله علیرضا اعرافی عصر شنبه در نشست مجمع عالی بسیج شهرستان میبد با اشاره به ۴۰ سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم باید برنامه را به شکلی تنظیم و برنامه ریزی کرد که در آن به شکل هنرمندانه، دستاوردهای انقلاب به نسل جوان به خوبی منتقل شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تاکید بر اینکه تبیین هنرمندانه دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان امری ضروری و تاثیرگذار است تصریح کرد: هنر یکی از ابزارهای موثر در انتقال پیام است که اگر به شکل انقلابی ارائه شود، نتایج مثبت خود را به نمایش خواهد گذاشت.

وی اضافه کرد: یکی از وظایفی که بر عهده داریم و باید به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهیم، شناساندن دستاوردهای انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور است.

امام جمعه میبد در ادامه سخنان خود در خصوص رازهای پیشرفت افراد و جامعه اظهار داشت: داشتن هدف درست، صحیح و بلند مدت، همت بلند و انگیزه سرشار در مسیر اهداف بلند و آرمان های والا، داشتن  برنامه و خط مشی‌های درست و نقشه راه و مقاومت از نکات کلیدی و محورهای اساسی پیشرفت افراد و جامعه می باشد.

اعرافی سپس با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر بسیج در طول چهل سال انقلاب اسلامی گفت: بسیجیان طی این سال‌ها با دستان خالی ولی با همت پولادین در جهت رفع بسیاری از مشکلات در کشور گام برداشتند و این اقدامات بسیار خوب این نهاد ارزشمند سبب شد که جهانی شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ادامه به دلایل مشکلاتی که امروزه مردم با آن روبه رو هستند اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات کشور، توطئه‌های دشمنان است که در این حوادث صیانت از دستاوردهای انقلاب باید مد نظر بسیج قرار گیرد.

وی با اشاره به در پیش بودن حماسه بزرگ ۹ دی عنوان کرد: این روز یک مناسبت بسیار مهم و اثر گذار در تاریخ انقلاب اسلامی است که با حضور پرشور مردم بازهم گرامی خواهیم داشت.

اعرافی با تأکید به این موضوع که نگاهی راهبردی، آسیب شناسانه و ارتقا محور به بسیج باید وجود داشته باشد، خاطرنشان ساخت: آسیب‌های اجتماعی و حل مشکلات اجتماعی یکی از مسایل مهم در جامعه است. بسیج باید درصدد حل مشکلات جامعه و در خدمت مردم باشد و در این راستا ظرفیت های قانونی را بشناسد و از آن نهایت بهره را ببرد.

وی اشاره به ظرفیت عظیم مردمی داشت و گفت: باید این ظرفیت ها را بدرستی شناخت و از آن بهره برد. بسیج شهرستان میبد در این زمینه طرح تهیه کند و اصول، ضوابط و مسیر را مشخص کند تا در شورای فرهنگ عمومی شهرستان مطرح و مصوب شود.

گفتنی است در ابتدای این جلسه مسئولان برخی قشرهای بسیج به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در رابطه با نقش آفرینی بسیج در جامعه پرداختند.

همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد به بیان برنامه‌ها و تشریح دست‌آوردها و اقدامات بسیج پرداخت.