امام‌جمعه شهر اردکان پیامی را خطاب به حجت‌الاسلام‌والمسلمین سازی، مدیریت جدید و امامت جماعت مسجد الرسول (مسجد اردکانی‌های مقیم شهر تهران) صادر کرد.

به گزارش خبرنگار نارین، متن کامل این پیام بدین شرح می‌باشد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حضرت رسول اکرم (صلی‌الله علیه و آله و سلم): ان بیوت الله فی‌الارض المساجد

جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقای علی‌رضا سازی اردکانی

با سلام و تحیات

از چند ماه پیش مراجعات متعددی به دفتر و شخص این‌جانب در خصوص ساماندهی امور مربوط به مجموعه فرهنگی و مسجد الرسول (اردکانی‌های مقیم تهران) انجام می‌شد.

حال که در طی مراحل قانونی و با اعتماد علمای اعلام و مراجع ذی‌صلاح و با حمایت و درخواست مردم شریف منطقه رسماً مسئولیت مدیریت مجموعه و امامت جماعت مسجد بر عهده جناب‌عالی که از مبلغین موفق هستید گذاشته‌شده؛ ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت نکاتی را یادآور می‌شوم:

۱- مسجد از مقدس‌ترین مکان‌هایی است که اساساً باید محل عبادت، تزریق معنویت و ترویج معارف ناب قرآن و اهل‌بیت معزز (علیهم‌السلام) باشد. تلاش شود کارایی اصلی مسجد تقویت شود تا مردم با حضور در آنجا و ارتباط با معبود یکتا طعم شیرین عبادت خالصانه را بنوشند و ذخیره دنیا و آخرت خود قرار دهند.

۲- در برنامه‌های مسجد از مسائل جناحی، حزبی و بازی‌های سیاسی پرهیز نمایید. ورود این مسائل برکت را از مسجد می‌گیرد و به خاطر اختلاف سلایق و عُلقه های سیاسی مردم؛ عامل تفرقه، کینه، رمیدگی و دل‌زدگی مؤمنان می‌شود.

۳- این مکان مقدس باید پایگاهی در جهت تقویت وحدت و همدلی حول محور ولایت، قانون اساسی و آرمان‌های معنوی انقلاب شکوهمند اسلامی باشد.

۴- سرمایه‌گذاری ویژه در جذب نوجوانان و جوانان و آشنایی آن‌ها با معارف اسلام در شرایط سخت شبیخون فرهنگی وظیفه‌ای شرعی و وجدانی برای مسئولان همه مجموعه‌های فرهنگی و ائمه محترم جماعات است که ان‌شاءالله موردتوجه ویژه جنابعالی نیز خواهد بود.

بر خود لازم می‌دانم از زحمات همه افرادی که از ابتدای ساخت مسجد به هر طریقی شریک این راه خیر بوده‌اند تقدیر و تشکر نمایم؛ برای زنده‌ها آرزوی صحت و سلامت و برای همه درگذشتگان به‌ویژه اخوان بهجتی (مرحوم حاج شیخ علی و مرحوم حاج شیخ محمدحسین) که نقش تعیین‌کننده‌ای در ساخت و رونق این مسجد داشته‌اند مغفرت و رحمت الهی را مسألت می‌نمایم.

سید اسماعیل شاکر