مدیرصندوق کار آفرینی امید میبد گفت: 26 میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامداری و صنایع‌ دستی شهری و روستایی به متقاضیان در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش نارین، جواد فیاضی‌بارجینی گفت: امسال بیش از ۲۶ میلیارد ریال تسهیلات در حمایت از کسب‌وکار خرد و کوچک در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامداری و صنایع‌ دستی شهری و روستایی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به این که این تسهیلات ازجمله به طرح های پرورش شترمرغ، بزسانن، ماشین آلات صنعتی و صنایع دستی پرداخت شده است افزود: سهم بخش مرکزی شهرستان میبد از این تسهیلات ۶میلیارد ریال بوده است.

فیاضی، همچنین از افتتاح یازده طرح اشتغال‌زا همزمان با ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان میبد خبر داد و گفت: با به بهره‌برداری رسیدن این طرح ها با ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید دربخش های پرورش شترمرغ، رستوران گلخانه‌ای، قارچ، قطعه سازی ماشین آلات صنعتی و تولید قند زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر به صورت مستیم فراهم خواهد شد.

مدیر صندوق کار آفرینی امید میبد اظهار داشت: از مجموع ۵۴ پرونده تشکیل شده درسال جاری،۲۴ پرونده مربوط به طرح های روستایی صندوق توسعه ملی می باشد که ۱۷میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال به این طرح اختصاص یافته است.