کارشناس مذهبی بابیان فضائل ارزشمند حضرت فاطمه زهرا (س)، خاطرنشان کرد: اهل‌بیت نمود عینی سرچشمه پاک صدیقه کبری هستند.

به گزارش خبرنگار نارین، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی دادآفرین» در نشست هفتگی مجمع عاشقان بقیع شهرستان اردکان با اشاره به جایگاه والای حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها)، گفت: طبق روایات نقل‌شده کسی که بر حضرت صدیقه طاهره(س) درود و صلوات بفرستد علاوه بر ورود به بهشت برین به پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله و سلم) نیز می‌پیوندد.

وی با اشاره به اینکه ایشان یک زن طراز اسوه حسنه در همه ابعاد هستند، اظهار داشت: امیرالمؤمنین، حضرت امام علی (علیه‌السلام)، همسر مکرمه خود را بال بسیار خوب برای عبادت خداوند تبارک‌وتعالی می‌دانستند.

کارشناس امور مذهبی بابیان اینکه حضرت صدیقه طاهره (سلام‌الله علیها) سرچشمه پاکی هستند که اهل‌بیت (علیهم‌السلام) نمود عینی این سرچشمه‌اند، تصریح کرد: اگر انسان می‌خواهد حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را درک کند باید شناخت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) را در دستور کار خود قرار دهد.

دادآفرین بابیان علل تفقد و تجلیل‌های مکرر از جایگاه حضرت فاطمه زهراء (سلام‌الله علیها)، تأکید کرد: معرفت و شناخت از مفهوم بندگی، ایشان را به این درجه کمال رسانده است. بسیاری ژست بندگی حضرت حق می‌گیرند ولی اصول بندگی را عملاً رعایت نمی‌کنند.

وی ضمن بیان اینکه درراه معرفت بندگی؛ توجه بیش‌ازپیش به آیات نورانی قرآن کریم نیز به فهم بندگی کمک شایانی می‌کند، اذعان کرد: فهم بندگی به معنای فهم دین است.

دادآفرین، بابیان اینکه باید دین را به‌صورت عقلی درک کرد و نه به‌صورت احساسی، ابراز کرد: این مورد جزء آسیب‌های جدی در کمین برخی از هیئات مذهبی ما است و پیامدهای خطرناکی داشته و دارد.

سخنران مذهبی این مراسم در پایان، عاقبت‌به‌خیری را تقویت حوزه و منظومه فکری مسلمانان و هیاتی ها دانست و بیان کرد: یک هیئتی مطلوب فردی است که به معنای واقع کلمه متفکر است و می‌تواند به ابهامات موجود آحاد و اقشار مختلف مردم پاسخ دهد.