پدر شهید مصطفی احمدی روشن گفت: نیروی انقلابی هیچ‌گرایشی به جناح‌های سیاسی ندارد و این تقسیم‌بندی کار دشمن است که به مردم القا کند راست و چپ و یا اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌توانند در کنار هم فعالیت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم جشن ۴۰ سالگی انقلاب با عنوان تجمع بزرگ نیروهای انقلابی، امشب در امامزادگان سید احمد و سید محمد(ع) شهر مهردشت با حضور خانواده شهید مصطفی احمدی روشن یکی از دانشمندان هسته‌ای کشور، برگزار شد.

ملت قهرمان ایران در برابر ظلم حکومت پوسیده شاه سکوت نکردند

در این مراسم رحیم احمدی روشن پدر شهید نامبرده ضمن گرامیداشت ۴۰ سالگی انقلاب، اظهار کرد: ملت ایران در زمانی که دنیای استکبار بر همه شئونات این مملکت مسلط بود، اراده کردند تا سرنوشت خود را تغییر دهند و خداوند نیز آنان را یاری کرد.

احمدی روشن گفت: مستشاران آمریکایی و انگلیسی در ایران علاوه بر اینکه حقوق و مزایا و حق بدی آب‌وهوا دریافت می‌کردند، مردم ایران را وحشی خوانده و از حکومت ایران حق توحش نیز دریافت می‌کردند؛ اما این مسأله برای ملت بزرگ، مقاوم و قهرمان ایران غیرقابل هضم بود و در نهایت موجب شد حکومت پوسیده شاهنشاهی و این لکه ننگ را از دامن کشور پاک کنند.

جوانان انقلابی مدیریت جنگ را به دست گرفته و پیروز شدند

وی با بیان اینکه استکبار جهانی، استقلال ایران را برنمی‌تابید، تصریح کرد: از همان روزهای انقلاب دشمنان از هر راهی تلاش کردند تا پیشرفت این انقلاب را با موانع و چالش‌های مختلف متوقف کنند؛ اما ناکام ماندند. بعدازآن تلاش کردند تا به مردم القا کنند انقلاب اسلامی موجب فاصله گرفتن کشور از علم و هنر شده است.

پدر شهید احمدی روشن تأکید کرد: جوانان دانشمند ایران ثابت کردند که القائات دشمن کاملاً غلط است و همان‌هایی که در دانشگاه‌ها درس می‌خواندند، سنگر خود را تغییر داده و به سمت جبهه‌ها سرازیر شدند. در نتیجه جوانان و دانشمندانی انقلابی همچون چمران‌ها، باکری ها، باقری‌ها، بابایی‌ها، همت‌ها و … مدیریت جنگ را بر عهده گرفته و در نهایت پیروز میدان شدند.

دانشمندان هسته‌ای ایران، جهان را حیرت‌زده کردند

احمدی روشن عنوان کرد: کشوری که در زمان ۸ سال جنگ تحمیلی حتی سیم‌خاردار برای مقابله با دشمن نداشت، به برکت انقلاب آن‌چنان از نظر علمی پیشرفت کرد که جوانان آن موفق شدند بر صنعت هسته‌ای مسلط شده، جهان را حیرت‌زده کرده و کار را به‌جایی برسانند که جهانیان انرژی هسته‌ای کشور را به رسمیت بشناسند.

وی با اشاره به اینکه بعد از جنگ نیروهای جوان، انقلابی، متفکر و فهمیده برای ساختن و آبادی کشور وارد صحنه شدند، افزود: پیشرفت به آنجایی می‌رسد که یک جوان کم سن و سال مانند مصطفی آن‌چنان مشرف بر علم هسته‌ای است که ۱۴ هزار دستگاه سانتریفیوژ نسل یک را قطعه‌قطعه از کشورهای مختلف خریداری و وارد ایران می‌کند.

مصطفی می‌خواست قطعات سانتریفیوژ در داخل تولید شود، اما عده‌ای مخالفت کردند

این پدر شهید یادآور شد که فرزند شهیدش با بصیرت و هوش سرشار استکبار جهانی را دور می‌زند و سانتریفیوژها را وارد ایران می‌کند به امید اینکه ما بتوانیم قطعات این دستگاه را در کشور خود تولید کنیم که متأسفانه عده‌ای با او مخالفت کرده و ادعا می‌کنند، این کار شدنی نیست.

احمدی روشن ابراز کرد: کشور ایران به نیروی انقلابی همچون حسن تهرانی‌مقدم نیاز دارد که بر صنعت موشکی مسلط شده و عرصه را بر تمام استکبار تنگ می‌کنند؛ موشکی طراحی می‌کنند که بعد از طی هزاران کیلومتر نقطه زنی کرده و یک گروه جهنمی را به درک واصل می‌کند.

خط‌کشی‌های سیاسی و جناحی، توطئه دشمن است

وی با تأکید بر اینکه خط‌کشی‌ها و جناح‌گرایی های سیاسی، از جمله توطئه‌های دشمن برای دوقطبی کردن کشور است، گفت: نیروی انقلابی هیچ‌گرایشی به سمت جناح‌های سیاسی ندارد و این تقسیم‌بندی کار دشمن است که به مردم القا کند راست و چپ و یا اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌توانند در کنار هم فعالیت کنند. غافل از اینکه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند که همه در کنار هم یک مشت گره کرده برای نابودی استکبار هستند.

پدر شهید هسته‌ای ایران بیان کرد: از سوی دیگر در هر برهه‌ای که مدیریت ضعیف، ناامید، غیر انقلابی و بی‌تحرک داشتیم، برنامه‌ها متوقف و یا منحرف شد. بدین ترتیب که پس از موفقیت‌های هسته‌ای ایران، دشمن افرادی را از بدنه همین ملت به جان کشور می‌اندازد که به جامعه القا کنند ما با تکیه بر توان خود نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و باید با کدخدا کنار بیایم.

جری شدن دشمنان و واگذاری دستاوردهای هسته‌ای، حاصل برجام بود

وی با تأکید بر اینکه بعد از غنی‌سازی ۲۰ درصدی تمام دنیا ایران را به‌عنوان یک کشور هسته‌ای شناخت و از تهدید و تحریم ایران ناامید شد، خاطرنشان کرد: واگذاری حدود ۴۵۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده ۲۰ درصد، برکناری بسیاری از دانشمندان هسته‌ای، جری شدن دشمنان داخلی و خارجی، ازجمله دستاوردهای برجام و حاصل مذاکره با کدخدا بود.

آنان که به دنبال کدخدا بودند به درهای بسته خورده و توپ را به زمین رهبری انداختند

احمدی روشن با این پرسش که چرا دستاوردهای بچه های ما را با استکبار جهانی به مذاکره گذاشتید، گفت: امروز استکبار در نظر دارد کشورهای اسلامی را تجزیه کند به طوری که قدرتی برای مقابله با صهیونیسم نداشته باشند. جنگ های نیابتی به راه می‌اندازند و انسان‌ها را همچون حیوان سر می‌برند و در قفس آتش می‌زنند؛ اما برخی افراد با چنین دولتی سر میز مذاکره می‌نشینند و لبخند می‌زنند.

صنعت هسته‌ای تعطیل و اقتصاد هم لنگ می‌زند

پدر شهید هسته‌ای با تأکید بر اینکه مردم هنگام انتخاب مسؤولین خود باید بصیرت و آگاهی کافی داشته باشند، افزود: هنگام مذاکره گفتند که اقتصاد و صنعت هسته‌ای باید در کنار یکدیگر بچرخد؛ آیا چنین شد؟ سایت های هسته ای را که تعطیل کرده و اقتصاد کشور هم که لنگ می‌زند!

احمدی روشن ادامه داد: مدیران نجومی بگیر را ذخایر انقلاب معرفی کردند؛ مگر ذخایر انقلاب از بیت المال دزدی می‌کنند؟ حقوق‌های چند صدمیلیونی می‌گیرند؟ به ملت دروغ می‌گویند؟ باید اقتصاد مملکت بهبود یابد، برای جوانان بیکار شغل ایجاد شود، مدیران از کار افتاده و مسن از مناصب خود کناره‌گیری کرده و جوانان انقلابی مدیریت را به دست گیرند.

مردم علی رغم همه مشکلات محال است که نظام و رهبری را رها کنند

وی با اشاره به حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تصریح کرد: ملت ایران به دنیا فهماندند علی رغم همه چالش ها، مشکلات و عدم مدیریت‌هایی که اعمال شده است، محال است که رهبر، ولایت و نظام را رها کنند. این مردم علی رغم اینکه مطالبات به حقی دارند، در همه صحنه‌های ملی و مذهبی به عشق شهدا و ولایت حضور می‌یابند.

خانواده‌های شهدا از مطالبات مردم کوتاه نمی‌آیند

این پدر شهید با بیان اینکه مصطفی ستون محکم برای زندگی و تنها پسر خانواده بود، اذعان کرد: خانواده‌های شهدا فرزندان خود را برای این انقلاب داده و برای اینکه منویات رهبری بر زمین نماند، خم به ابرو نیاوردند. امروز نیز خانواده‌های شهدا از مطالبات ملت در برابر دشمنان داخلی و خارجی کوتاه نیامده و اگر نیاز باشد در مقابل تمام دنیای آنان می‌ایستند.