وزیر خارجه آمریکا در واکنش به خبر استعفای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه استعفای ظریف مشی آمریکا درقبال ایران را تغییر نمی دهد، افزود: ما به استعفای جواد ظریف توجه داریم و نگاه خواهیم کرد که آیا حقیقت دارد.

به گزارش ایرنا، مایک پمپئو عصر دوشنبه به وقت محلی در یادداشت توئیتری خود مدعی شد: در هر صورت وی و حسن روحانی تنها مردان خط مقدم آنچه که او حکومت روحانیون نامید، هستند.

وی در ادامه اظهارات ادعایی و کینه توزانه خود آورده است: ما می دانیم که رهبری ایران همه تصمیمات نهایی را می گیرد؛ سیاست ما بدون تغییر است؛ رژیم باید مانند یک کشور عادی رفتار کند و به مردم خود احترام بگذارد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران شامگاه دوشنبه در پیام تبریک به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) از مردم ایران خداحافظی کرد.

معاون سخنگوی وزارت خارجه در گفت وگو با ایرنا، اصالت متن اینستاگرام و استعفای وزیر خارجه را تأیید کرد.

در پی انتشار برخی شایعات در شبکه های اجتماعی و پایگاه های خبری خارجی درباره پذیرش این استعفا توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، اما محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری بامداد سه‌شنبه با انتشار توئیتی، خبر منتشر شده مبنی بر پذیرش استعفای ظریف از سوی رئیس جمهوری را قویاً تکذیب کرد.