«حس گمنامی» عنوان برنامه هفتگی مجمع عاشقان بقیع شهرستان میبد است که چهارشنبه‌ شب‌ها در محل گلزار شهدای فیروزآباد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار نارین، در برنامه مردمی «حس گمنامی» شهرستان میبد که بیش از ۱۲۰ جلسه آن برگزار شده است، آزادگان، راویان و رزمندگان دفاع مقدس به بیان خاطرات خود در دوران جنگ تحمیلی و ذکر رشادت‌های همرزمان شهیدشان می‌پردازند.

باید گفت در واقع «حس گمنامی» برنامه‌ای برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهداست که با محوریت روایت‌گری رزمندگان، جانبازان و آزادگان دفاع مقدس و دفاع از حرم که بیشتر آنها اهالی شهرستان میبد هستند، همراه با برنامه‌های متنوع  از قبیل تقویم  هفتگی شهدای شاخص کشور، تقویم هفتگی شهدای شاخص شهرستان، رفیق شهید هفته، مسابقه یک عکس یک دنیا حرف و معرفی کتاب ماه، همراه با ذکر توسل و به مدت یک ساعت و نیم فعلاً در گلزار شهدای فیروزآباد برگزار می‌شود.

خوشبختانه به برکت شهدا و به لطف مردم ضمن این که این برنامه هفتگی همراه با پذیرایی و میهمانی بر سر سفره شهدا مهمان است، در هر جلسه هدایایی فرهنگی به برگزیدگان و بعضا کودکان و نوجوانان اهدا می‌شود.

«حس گمنامی» یکی از دو برنامه مجمع عاشقان بقیع در شهرستان میبد است که در کنار آن مراسم دعای ندبه به صورت هفتگی در گلزار شهدا برگزار می‌شود و به لطف شهدا و برکت ائمه اطهار علیهم‌السلام با استقبال خوبی مواجه شده است به طوری که در هر جلسه حدود ۲۰۰ نفر مخاطب را گرد هم آورده است.

دست‌اندرکاران مراسم می‌گویند، تمامی برنامه‌ها با ضبط خاطرات و تایپ آنها در آینده تدوین و به صورت یک مجموعه قابل نشر عرضه خواهد شد.

توکل بر خدا، توسل به ائمه اطهار علیهم السلام، حرکت در مسیر تبیینی امام خامنه‌ای حفظه الله و استمداد یاری از شهدا، بعنوان خط مشی مجمع عاشقان بقیع شهرستان میبد در امور فرهنگی است.