رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: قیمت خودرو‌های درحال تحویل از جمله سمند، پژو پارس، ​پژو ۴۰۵ و پراید ۱۳۱، یک تا ۲.۵ میلیون تومان در بازار کاهش داشته است.

به گزارش نارین‌خبر به نقل از بورس پرس، سعید موتمنی با اشاره به اینکه بازار همچنان منتظر کاهش قیمت پایه خودرو در کارخانه‌ها است به صدا و سیما گفت: در حال حاضر هیجان خرید خودرو در بازار کاهش یافته و خرید و فروشی در بازار خودرو انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت پایه خودرو غیر منطقی و عرضه خودرو نسبت به دو هفته گذشته از سوی کارخانه بیشتر شده، افزود: مشتری برای خرید خودرو با قیمت‌های فعلی در بازار وجود ندارد. قیمت پایه خودرو باید بر اساس آنالیز قیمت تعیین شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت‌های تعیین شده از سوی کارخانه در ۱۴ بهمن قابل قبول تراز قیمت‌های پایه فعلی است، ادامه داد: قیمت پایه پراید ۱۳۱ از سوی کارخانه ۴۵ میلیون تومان تعیین شده که با در بازار با قیمت ۴۸ میلیون تومان عرضه می‌شود در حالی که قیمت مناسب پایه برای این خودرو ۳۶ میلیون تومان است.

موتمنی ادامه داد: قیمت پژو پارس هم درکارخانه ۸۴ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان و در بازار ۱۰۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ v۸ در کارخانه ۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان و در بازار ۹۷ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۲ در کارخانه ۶۶ میلیون و ۸۰۰ و دربازار ۸۰ میلیون تومان و سمند lx درکارخانه ۷۳ میلیون و ۴۰۰ و در بازار ۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.