امام جمعه موقت میبد گفت: تحولات لازم در دستگاه قضایی کشور ایجاد شود و بسیاری از مسایلی که و موجب اطاله دادرسی و افزایش پرونده در دادگاه‌ها شده است، برطرف شود.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله غفوری در خطبه‌های نماز جمعه میبد ضمن تبریک حلول ماه رجب و میلاد با سعادت حضرت امام محمدباقر(علیه‌السلام) گفت: ماه‌های رجب تا رمضان بهار اولیای خداست و این ایام از جنس طلب استعفار و توبه به درگاه الهی است تا گناهان انسان مورد آمرزش قرار گیرد.

خطیب جمعه میبد در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی، یاد و خاطره همه شهدای دوران جنگ تحمیلی و مدافع حرم را گرامی‌داشت و افزود: شهدای گرانقدر برای اجرای احکام و حدود الهی و ارتقای اسلام جان خود را در راه خدا تقدیم کردند و ما عهد می‌بندیم تا از جمهوری اسلامی و حاکمیت فقیه جامع‌الشرایط در عصر غیبت کبری که بعنوان ‌میراث اهل بیت و ارزش های معنوی است،  قاطعانه و در هر شرایطی تا اخرین نفس و قطره خون دفاع ‌کنیم.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن ایام سال نو، کمک به ایتام و نیازمندان را مرّ سیاست‌های اهل بیت برشمرد و از مردم خواست در حد توان از نیازمندان دستگیری کنند.

غفوری، در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک انتصاب رییس جدید قوه‌ قضاییه گفت: مردم انتظار دارند طبق فرمایشات رهبری و محورهایی که تعیین فرمودند، تحولات لازم در دستگاه قضایی کشور ایجاد شود و بسیاری از مسایلی که و موجب اطاله دادرسی و افزایش پرونده در دادگاه‌ها شده است، برطرف شود.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: بسیاری از اموری که در قوه قضاییه رسیدگی می‌شود قابل واگذاری به قوا و دستگاه‌های دیگر است تا جلوی حجم بالای پرونده‌ها گرفته شود.

وی تاکید کرد: مردم‌ باید احساس کنند که قوه قضاییه مقتدر و عادلی هست تا به قوه قضاییه پناه ببرند و مشکلاتشان حل می‌شود.

امام جمعه موقت میبد در پایان بیان داشت: در بحث مبارزه با فساد نیز توقع جامعه این است که برخورد با دانه درشت‌ها در اولویت باشد و قاطعانه با مجرمین اقتصادی برخورد شود.