مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد با بیان این که ظرفیت تمام هتل‌ها و خانه‌های مسافر استان ویژه نوروز 98 تکمیل شده است، گفت: ظرفیت اسکان یزد در ایام نوروز 113 هزار نفر است.

به گزارش نارین‌خبر، «سید مصطفی فاطمی» در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان یزد با بیان این که از پنج ماه پیش تاکنون پنج جلسه ستاد خدمات سفر استان با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برگزار شده است، اظهار کرد: امسال از اوایل اسفندماه ظرفیت تمام هتل‌ها و خانه‌های مسافر استان تکمیل شده است.

آغاز ثبت‌نام خانه‌های خالی برای اسکان نوروزی در یزد

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد که امسال با سیل بیشتری از جمعیت مسافران نوروزی در شهر و استان یزد روبرو هستیم و به دلیل سرد بودن هوا نیاز جدی به محل‌های اسکان اضطراری خواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان این که ظرفیت اسکان امسال شهر یزد ۱۱۳ هزار نفر است، گفت: به منظور کنترل نرخ خانه‌های مسافر از امروز ۱۷ اسفندماه ثبت‌نام اطلاعات خانه‌های خالی بلااستفاده و اتاق‌های خالی منازلی که مالکین می ‎ خواهند به مسافرین نوروزی اجاره دهند توسط میراث فرهنگی آغاز شده است.

۱۰ فروردین روز شهر یزد است

فاطمی با بیان این که ۱۰ فروردین ماه به عنوان روز یزد تعیین شده است، تصریح کرد: در صورتی که کمیته تنظیم بازار استان بتواند مواد اولیه رستوراهای استان را تأمین کند، امسال افزایش نرخ در رستورانها نخواهیم داشت.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امسال تعداد صدور مجوزهای ایجاد غرفه نوروزی کاهش یافته است، اظهار کرد: پیشنهاد میکنم گروه نظارتی متشکل از نمایندگان سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، فرمانداری، اصناف و میراث فرهنگی ویژه نوروز در یزد راه‌اندازی شود.

وی در پایان با اشاره به این که طرح پاکسازی و نظافت محورهای گردشگری استان یزد از ۲۰ تا ۲۵ اسفندماه انجام می‌شود، افزود: طبق برنامه‌های ریزی‌های انجام شده نصب بنر و تردد موتورسیکلت در بافت تاریخی و جهانی یزد ممنوع است.

  • منبع خبر : ایسنا