دومین جلسه مجمع سلامت شهرستان میبد در سال‌جاری با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نارین، دومین مجمع سلامت شهرستان میبد روز شنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد، معاونین ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، فرماندار میبد، روسای شبکه بهداشت و بیمارستان و همچنین سایر روسای ادارات و خیرین در مرکز شماره یک شهری میبد برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حسین فلاح –فرماندار میبد- ضمن عرض خوش‌آمد به حاضرین بر اهمیت و نیاز مردم شهرستان به پیشگیری و ارتقای سواد سلامت تاکید کرد.

در ادامه دکتر حایریان -رییس نظام پزشکی استان یزد و مشاور رییس دانشگاه- نیز در این نشست با تشریح سطوح مختلف پیشگیری و تقدم آن بر درمان گفت: همه ما باید جهت ارتقای سواد سلامت و بر پیشگیری سطح یک فعالیت کنیم و در این مسیر از پتانسیل‌های خیرین، سمن‌ها و مجامع سلامت، هیئت‌های مذهبی و روحانیون حداکثر استفاده را ببریم.

دکتر لطفی معاونت امور اجتماعی دانشگاه نیز بعنوان سخنران دیگر این جلسه، ضمن برشمردن تهدیدات زیست محیطی، موادمخدر و بیماری‌های غیرواگیر از همگان خواست توجه وافری به همه ابعاد سلامت شود.

وی تاکید کرد: باید با همکاری مسوولان و هدایت کانون‌های سلامت محلات، مردم را هر چه بیشتر در حوزه سلامت توانمند نمود و زمینه مشارکت حداکثری آنها را در این خصوص ایجاد کرد.

در ادامه روسای شبکه بهداشت و بیمارستان امام جعفر صادق شهرستان میبد به ارائه گزارش از عملکرد حوزه های بهداشت و درمان پرداختند و نسبت به رفع نیازهای مردم و رفع مشکلات موجود تاکید کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد هم در این مراسم اظهار داشت: سلامت یکی از مولفه های امنیت پایدار در تمامی ابعاداست.

احمد ترحمی، اضافه کرد: سلامت افراد جامعه مختص به یک سازمان و یا یک بخش نیست و عزمی ملی و مشارکت اجتماعی همه جانبه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

وی تصریح داشت: هدف اصلی برگزاری مجمع سلامت شهرستان‌ها تنها ارائه آمار نیست بلکه اعلام یک راهکار برای سلامت جامعه در طی یک مسیر مشخص است که دستیابی این مهم نیز نیازمند همگرایی، هم‌افزایی و تعادل بین همه دستگاه‌هاست.

ترحمی در پایان اضافه کرد: باید تمامی توان خود را بکار گیریم تا سلامت جامعه اجتماعی شود. باید اولویت اول ایحاد نشاط اجتماعی و سلامت اجتماعی جامعه باشد تا شاهد جامعه‌ای سالم، بانشاط و شاداب باشیم.

شایان ذکر است در پایان این مجمع از فعالین اجتماعی و خیرین محترم سلامت شهرستان، اعضای فعال کانون‌های سلامت و نیز روسای ادارات مرتبط با حوزه سلامت شهرستان میبد تجلیل و قدردانی شد.

قرائت پیام آیت‌الله علیرضا اعرافی رییس حوزه‌های علمیه کشور در خصوص  مقوله سلامت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.