معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با بیان اینکه سلامت یکی از مولفه‌های امنیت پایدار در تمامی ابعاد است، گفت: سلامت افراد جامعه مختص به یک سازمان و یا یک بخش نیست و عزمی ملی و مشارکت اجتماعی همه جانبه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار نارین، احمد ترحمی در دومین مجمع سلامت شهرستان میبد که روز شنبه با حضور معاونین ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، فرماندار میبد، روسای شبکه بهداشت و بیمارستان و همچنین سایر روسای ادارات و خیرین در مرکز شماره یک شهری میبد برگزار شد، اظهار داشت: سلامت یکی از مولفه های امنیت پایدار در تمامی ابعاد است و حفظ آن نیازمند عزم ملی و مشارکت اجتماعی می‌باشد.

ترحمی، اضافه کرد: سلامت افراد جامعه مختص به یک سازمان و یا یک بخش نیست و عزمی ملی و مشارکت اجتماعی همه جانبه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

وی تصریح داشت: هدف اصلی برگزاری مجمع سلامت شهرستان‌ها تنها ارائه آمار نیست، بلکه اعلام یک راهکار برای سلامت جامعه در طی یک مسیر مشخص است که دستیابی این مهم نیز نیازمند همگرایی، هم‌افزایی و تعادل بین همه دستگاه‌هاست.

ترحمی در پایان اضافه کرد: باید تمامی توان خود را بکار گیریم تا سلامت جامعه اجتماعی شود. باید اولویت اول ایحاد نشاط اجتماعی و سلامت اجتماعی جامعه باشد تا شاهد جامعه‌ای سالم، بانشاط و شاداب باشیم.

شایان ذکر است در پایان این مجمع از فعالین اجتماعی و خیرین محترم سلامت شهرستان، اعضای فعال کانون‌های سلامت و نیز روسای ادارات مرتبط با حوزه سلامت شهرستان میبد تجلیل و قدردانی شد.