رئیس پلیس راهور میبد ضمن توصیه به رانندگان و مسافران نوروزی گفت: در ایام نوروز سال گذشته 1034 نفر در اثر حوادث رانندگی سطح کشور جان باختند.

سرهنگ‌دوم محمدحسین دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار نارین، ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن سال جدید اظهار داشت: رانندگان و مسافران عزیز باید قبل از سفر، حین سفر و حتی پایان سفر به نکات مهمی در رابطه با رعایت مقررات و حفظ سلامت خود و سرنشینان توجه داشته باشند تا خدای‌ناخواسته شاهد حوادث دلخراش ترافیکی نباشیم.

وی در ادامه با اشاره به فوت ۱۰۳۴ نفر از هموطنان در تصادفات رانندگی طی ایام تعطیلات اول سال۱۳۹۷ افزود: متأسفانه بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی و عدم دقت لازم در جاده‌ها، موجب این تعداد کشته در ایام مذکور شده و این تلفات جدای از تعداد مجروحین و خسارات مادی وارده است.

دهقانی، از شهروندان خواست قبل از سفر از سالم بودن وضعیت سیستم خودرو مطمئن بوده و بازدیدهای فنی را انجام دهند، ضمن اینکه برای خودروهای بالای ۴ سال از تولید، اخذ معاینه فنی از مراکز مجاز الزامی می‌باشد.

رئیس پلیس راهور میبد با اشاره به برودت هوا در برخی استان‌های سردسیر و کوهستانی بیان داشت: مسافرانی که قصد تردد در این مسیرها را دارند، حتما تجهزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

وی، رعایت سرعت مطئمنه را یکی از عوامل مهم در رانندگی برشمرد و خاطرنشان ساخت: عجله و شتاب در رانندگی یکی از عوامل بسیار موثر در تصادفات است و بررسی‌ها نشان می‌دهد ۷۵ درصد از تصادفات به خاطر شتاب‌زدگی در رانندگی است.

دهقانی همچنین از شهروندان خواست در هنگام رانندگی به هیچ وجه از تلفن همراه یا هر چیزی که باعث انحراف ذهن و تمرکز در رانندگی می‌شود، استفاده نکنند.

این مسئول، با اشاره به این مطلب که بسیاری از تصادفات در نزدیکی شهرها رخ می‌دهد، گفت: گاه رانندگان فریب نزدیک بودن مقصد را می‌خورند و لذا باید توجه داشته باشند که در هنگام خستگی و خواب‌آلودگی از ادامه رانندگی خودداری نمایند.

رئیس پلیس راهور میبد در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای همه مسافران، از مردم درخواست کرد همکاری و تعامل کامل با مأموران پلیس راه و راهنمایی و رانندگی داشته باشند.